sony xperia z2 vs z3

uzun süredir z2 almak istiyorum ve nihayetinde bu ay sonu gerekli maddi güce kavuşucam. ancak tv.de z3 reklamını görünce de aklım gitti açıkçası. özellikle ps oyunlarının oynanabiliyo olması fazlasıyla aklımı çeldi.

telefonu sirkecideki hanlardan alıcam ithalatçı garantili. gidip sorduğumda z2 1275tl, z3 1600tl dediler. uzun süredir telefon piyasasından uzağım. karşılaştırdığımda z2 ve z3 arasında ps oyunlarını oynamak haricinde bariz bi fark göremedim ama yine de biraz daha para biriktirip z3 almak mı daha mantıklı yoksa o fark için o paraya değmez z2 alayım gitsin mi?.

bu kadar kurcalamamın sebebi de bu telefonu aldıktan sonra muhtemelen 4-5 sene yeni telefon alamıycam. sık sık telefon değiştiren biri değilim, komple bozulana kadar kullanırım ben bunu. derdim telefonun 2 seneye çöp olmaması, mümkün olan en uzun sürede optimum faydayı sağlamak.

siz olsanız ne yapardınız?

Bi telefonda ne kadar oyun oynayabilirsin ki? Kaldı ki ps oyunlarının tanesi 30gb iken. Paranı boş şeylere harcama. Biraz daha mantıklı düşün.

  • cetoxim  (05.11.14 08:10:06)
Z3

  • diss0640  (05.11.14 08:46:42)
z2'lerde video (4k) kaydederken ciddi sorunlar oluyor. bence tercihini z3 veya z3 compactten yana kullan. ps oyunu oynanmasını çok kafaya takma bence. çok önemli bir şey değil.

  • teritori  (05.11.14 08:50:50)