cubase ve saz arkadaşları

sevgili amatör/profesyonel müzisyen arkadaşlar. bilgisayarıma müzik kaydı için sistem kurmak istiyorum ancak çok bilgim yok. yani ses kartının özellikleri ne olmalı, mevcut olan kart ev ortamında kayıt yapabilmek için yeterli midir gibi bilgiler bende yok. cubase yükledim, çok kabaca biliyorum kullanmayı. gitar çalıyorum bi de söylüyorum falan işte..çok süper kayıtlar alma gibi bi hedefim yok ama ses ne kadar gerçeğe yakın olursa o kadar iyi. bi ara mikrofon almıştım ancak arızalıydı ona da bi bakmam gerekiyo.. bu arada şu anki ses kartının özelliklerini yazdığını sandığım görsel ekledim ama doğru şey mi emin değilim :| tenks..

ses kartın anakartın üzerinde bulunuyor. çok fazla performans beklenemez. ama kayıt almana engel değil.

öncelikle "assio all 2" driveri yüklemelisin.
www.asio4all.com

birde condenser mikrofona ihtiyacın var. usb olanları tercih etmende fayda var.
  • yacox  (05.11.14 00:13:26)
Bu konuda ne kadar bütçe o kadar performans... Kayıt için audio interface dedikleri kartlardan alman lazım. Harici kullanılanlardan alırsan dilediğin gibi yanında da taşıyabilirsin. Bu konuda dikkat etmen gereken en önemli şey gecikme oranı. Seçtiğin modeli internette Bi araştır önceden. Gecikme bilgisayara da bağlıdır ams kart çok önemli. Bir de preamp alman gerekir. Bazı ses kartları preampla gelir. Onlardan almak iyi Bi çözüm mesela ev için. Ben akainin Bi modelini kullanıyorum mesela cok süper Bi kart değil ama preamp var üzerinde o yüzden aldım. Mikrofon olarak da condenser Bi mik alman gerekir. Ama bu konuda yalıtım çok hayati. O yüzden internetten basit yalıtım çözümleri bakman lazım

  • anten  (05.11.14 09:27:51)