kahveyi sekersiz icmeyi basarmak

Cayi zaten sevmem ayda bir bardak ancak icerim, bitki caylarinin tumunu sekersiz icerim ama su kahveyi bir turlu sekersiz icemiyorum. Sut de ekliyorum ama nafile, cok aci geliyor sekersiz tadi, hayattan sogutuyor bu haliyle. Gunde en az 1 fincan kahve de içiyorum, seviyorum. Napsam da sekersiz icebilsem ben bu kahveyi?

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

İçtiğin kahve çok acıdır belki. Orta sertlikte bir kahveyi dene.

  • m e l t e m  (04.11.14 22:17:02)
ne içiyorsun kahve olarak? türk kahvesi ya da filtre kahve içiyorsan onlar çok acı. nescafe gold falan dene, daha yumuşak onların tadları. 2-3 defa içersen alışırsın.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (04.11.14 22:17:33 ~ 22:17:46)
Butun kahve cesitleri ve cekirdeklerinde ayni sey gecerli benim icin.

  • fraise  (04.11.14 22:18:06)
kahveye süt ekleme. süte kahve ekle. bir fincan soğuk ya da sıcak süt. iki-üç kaşık nescafe. hiç su koyma.
türk kahvesi için mehmetefendiden alma. istanbuldaysan eminönünde ihsan kurukahveci var oradan al.

  • sutlu nescafe  (04.11.14 22:21:42)
@sutlunescafe
Nickini görünce yarıldım:)

  • ne nicki be  (04.11.14 22:25:33)
şimdi şöyle diyeyim belki de şekerli seviyorsundur. o kafein manyağı amerikalıların bile hepsi şekersiz içmez kahvesini. bazı insanlar şekerli sever zorlamamak lazım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.11.14 22:30:45)
ben de beceremiyorum. ki benimki öyle günde 1 bardak falan değil. bayaa bağımlıyım.
midemi bulandırdı sütlü şekersiz kahve. sade kahve daha bir başarılabilir gibi.
ben aspartam içermeyen tatlandırıcı atıyorum bi tane. bazen yarım tane.
çay zaten içmiyorum. bitki çaylarını da şekersiz içmeyi öğrendim.
  • mahnita  (04.11.14 22:36:52)
nereden kahve alıyorsun? yani bu kadar kahve içip de şekersize geçememen biraz kahveyle ya da demleme şekliyle alakalı olabilir. misal kahve zincirlerinde aşırı kavrulmuş kahveler satılır genelde. bu da kahvenin normalden çok daha acı olmasına yol açıyor. en azından orta kavrulmuş çekirdek kullanırsan aradaki farkı anlayacaksındır.

  • soso  (04.11.14 23:32:55)
Genelde starbucks'tan alıyorum ama bunun kahve çekirdeği ile ilgisi oldugunu düşünmüyorum acikcasi. Cunku turk kahvesi de olsa, nescafeler de olsa, baska markalarin baska cesit kahveleri de ols sekersiz hepsi aci geliyor bana. Orta kavrulmus cekirdek de denedim onda da sonuç değişmedi.

1 ay sekersiz ictigim de oldu, zift iciyormusum gibi geldi, kahveden tat alamadim yani.

Biraz tarcin eklesem cok abuk bir tat mi olur acaba?
  • fraise  (04.11.14 23:45:14)
Kademe kademe sert kahveye alışabilirsin. Önce sadece kremayı cikart mesela.şekerli ve kremasız kahveye tam olarak alışmayı bekle. Sonra zaman içinde şekeri azalt. En sonunda kremasız ve şekersiz kahve içmeye başlayabilirsin.

  • loch ness  (04.11.14 23:47:59)
Tchibo da böyle tatlı gibi çikolata esanslı gibi ama içtiğinde hissettirmeyen yumuşak bir kahve var. Adını tam hatırlamıyorum, denemen için bir fincan dolusu kadar çektirip alabilirsin, ben kahveyi bildim bileli şekersiz içen biriyim ama bu kahve yumuşaktı.

  • napoli  (05.11.14 06:28:24)
Bilmiyorum hoşuna gider mi ama bence starbucksta latte şekersiz içilebiliyor. Sütle de yumuşatabilirsin kahveleri.

  • kirazıseviyorum  (05.11.14 07:19:46)
ben de hayattttaaa içemem diyenlerdendim ama gerçekten alışmak diye bir şey varmış . başlarda iğrene iğrene içiyorsun sonra bir bakmışsın alışmış ve o tadı sevmişsin.

  • nick konusunda kararsizim  (05.11.14 07:22:50)
süt kahveyi daha acı yapıyor bence, yanına bir minicik parça çikolata al çikolatadan bi minik ısırık alıp, o ağzındayken kahveyi iç, giderek daha az ısırık alıyorsun ağzında hazır tatlı bir tat varken kahveyi sade içmeye alışıyorsun.

  • alice practice  (05.11.14 07:25:44)
alışırsın. ben de bir kupa çaya 5 şeker atıyordum 2ye düşürdüm şimdi. kahveyi her zaman şekersiz içtim. starbucksa gidip double espresso + extra shot alıp şekersiz içen biriyim. kahvenin keyfi o tadındaki buruklukta zaten. şeker koyduğun zaman kahve artı şekerli su gibi oluyor hiç bir şeye benzemiyor.

  • argent dawn  (05.11.14 08:09:12)
Yanında su iç.

  • arnold schwarzeneger  (05.11.14 08:20:37)
Bi anda bıraktım ben. Tamamen şekersiz içiyorum 2 aydır. Ama arada bi şeker istersen (çok az olsun) özsütün kahve dünyasının falan esmer şekerlerinden çal benim gibi :))

  • mutlusismankedi2015  (05.11.14 08:54:37)
Bi de mobildeyim editleyemedim, filtre kahvede falan soya sütü kullanabilirsin.

  • mutlusismankedi2015  (05.11.14 08:55:12)