İlk maaşı biriktirmek mi yoksa üst-baş almak mı?

Doğru düzgün giyecek bi şey de yok, bi yandan ilerdeki hayallerim de var para biriktirmem lazım. İki arada bi derede kaldım. Ne yapsam ki.

Hepsini yeme? 1-2 parça kıyafet al gerisini kenara at madem?

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (04.11.14 15:41:10)
ilk maaşınla güzel bir takım elbise veya ne giyiyorsanız onu al masraflarından artırdığınla.

zira iş kıyafeti yatırımdır.

sonraki aylığınla biriktirmeye başla.
  • efrasiyab87  (04.11.14 15:43:13)
Siktir et hayalleri. İlk maaş afiyetle yenir. faça düzeltilir, fiyaka yapılır. özsaygını kazanamadan hayallerin bir anlamı yok.

  • fucking machine in my head  (04.11.14 15:45:41)
ilk maaştan biriktirme işine girme ya, bu ne acele. önce istediklerini al, ihtiyaçlarını tamamla, gez toz, mutlu ol, para kazandığını bi hisset, özgüven depola, yavaş yavaş başlarsın biriktirmeye.

  • sir gawain  (04.11.14 15:45:43 ~ 15:45:59)
Tabii ki önce kendini mutlu et, şımart. En başından bu kadar sıkarsan olmadık bir yerde patlayabilirsin.

Ha, alışverişin ve iyi hissetmenin tadına çok kaptırırsan da gerçekten bağımlısı olabilirsin; buna da dikkat et. Ama sen şimdiden bu kadar düşündüğüne göre sorun yaşamazsın zaten.

Hadi hayırlı olsun :)
  • pandispanya  (04.11.14 15:47:57)
İlk maaş biriktirilmez yahu :) HArca gitsin, sonra başla tasarrufa.

  • solomon  (04.11.14 15:54:10)
İlk birkaç sene ye o parayı hevesini al, sonra biriktirmek için uzun bir iş hayatın olacak zaten.

  • angelus  (04.11.14 15:59:43)
ilk maaşı ezecen, gak guk yok.

  • battal gemalmaz  (04.11.14 16:04:27)
harca ki çalışmaya hevesin olsun;) harca diyosam har vurup harman savurma tabi...

  • öseleköselek  (04.11.14 16:08:23)
İlk elin günahı olmaz. Afiyetle yiyiniz. İkinci maaşla beraber sıkı bir biriktirme disiplinine giriniz.

  • bazilika  (04.11.14 16:08:41)
giyim mantıklı bi de ilk maaşınla güzel bi cüzdan al hatıra olarak. ne zaman baksan hatırla...

  • iiiiiiiiiiii  (04.11.14 16:11:58)
parayı ezicen hacım. yoksa seni ezer geçer!

  • cliquot  (04.11.14 16:13:36)
"maaş" olduğu için ne kadar olduğunun bir önemi yok. malım mülküm olsun derken ömür geçiyor. onuda alayım bunu da alayım bir bakmışsın ömür geçmiş. sonra çocukların için çalış yani nedir şimdi bu? kendinden başka herkes için birşeyler yapmış olacaksın. e hani kendi hayatın. çok kasma be boşver. tabi bunlar bence :)

  • gokhan atestepe  (04.11.14 16:13:44)
uzun yıllar çalışmış bir mühendis olarak şunu söyleyebilirim;
Eline geçen paranın %90'ına göre hayatını düzenle.1000 tl mi maaş 900-950 tl lik yaşa-5000 tl mi maaş 4500 tl lik yaşa yada borca gir.Ama tüm masraflarını burda kalacak şekilde yap.Bir insana ne verirsen onu harcar unutma.Arttırılan parayı ay başında ayır,ay sonunda kalanla değil.Bu parayla küçük küçük yatırım yap.yarım gram altın al,50 dolar al. işte ne istersen.
ilk maaşla iş kıyafetine yönel.ilk ay takım elbise alamıyabilirsin ama kumaş pantalon ve ceket al. sonraki ay 2 gömlek.erkekler basit ve kompinasyonlu giyinebilirler
  • bdsm izmir  (04.11.14 16:21:49)