Almanya'dan Gelmeyen Paket [Deutsche Post]

50+ oldu halen kargom gelmedi. Elimde sadece fatura numarası[steuernummer] var. Ptt de hiçbir şekilde yardım edemeyeceğini söylüyor takip numarası olmadan. Posta İşleme merkezini dahi aradım. Gümrükten de arayan soran yok.

N'abayım ben? Lazım bu kargo bana :/

50 günü gectiyse baslangic noktasindan sormaya basla. Adamlar yolladiysa Deutsche Post ile irtibata gec ve bu sekilde sorunun nerde yasandigini ögren yoksa umudunu kes. Hic bir kargo bu kadar üzün sürmez.

  • VIPCH  (04.11.14 14:37:45)
Gönderen kişi kuzenim. Sordurdum, Türkiye'ye ulaşmış olduğunu tahmin ediyorlarmış.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (04.11.14 14:38:56)
deutsche post ise türk gümrüğüne ulaşmıştır kesin. ama türkiye'de başına ne geldi kim bilir. gümrükten sordurun.

  • from potomac to kuban  (04.11.14 14:42:49)
takipsiz posta ise kaybolmuş olma, hasardan dolayı yok edilmiş olma ve hatta çalınmış olma gibi bir çok şey gelmiş olabilir başına. 50 günde mutlaka gelirdi. hele ki DP'den gelen bir şey, kesin gelirdi.

işin kötüsü, süre geçtikçe o depoların içerisinde bir yerlerde olsa bile bulunma ihtimali sıfıra doğru hızla ilerliyor.
  • silent storm  (04.11.14 14:45:37)
Bende Almanyaya yakin bir bölgeden istanbula paket yollamistim. En uygun fiyatli kargo 2 haftada ulasti. Kesinlikle bir yerde sorun yasaniyordur. Gümrügü ara bir sor istersen.

  • VIPCH  (04.11.14 14:47:14)
15.90 Euro ödenmiş, pek ucuz da değil yani. Gümrüğü aradım, takip no almalısınız dedi, DHL ise veremiyor o numarayı.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (04.11.14 14:50:01)
Kesin bizim gümrükte takıldı. DHL, Deutsche Post'a ait bir takip numarası vermez. Oradan illa ki bir numara vardır, posta alındısında falan bile olabilir, sizin kuzene bir daha sorun iyi baksın.

  • d max  (04.11.14 14:53:34)
Postaneden verilen kağıdı bana yolladı zaten. Sadece bi steuernummer'imiz var. DHL'den o numaranın karşılğı bizimle hiç alakası olmayan bornicke diye bi' yerden çıkan kargoya ait.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (04.11.14 14:58:49)
Kaybolmuştur. Takip numarası yoksa hiç bir şey yapamıyorsun maalesef.

  • zombi  (04.11.14 15:43:39)
benim de tersi durum var. 1 ayda TR'den gelemedi. Gumrukte gozukuyor 3 haftadir.

  • pln  (04.11.14 15:48:18)