En sevdiğiniz Kuran Ayetleri?

Böyle alıntı olarak kullanılabilecek, dinin temeline ilişkin olmayan daha çok hayat dersi yada felsefi çıkarımlar içeren beğendiğiniz ayetleri mümkünse numaralarıyla söyleyebilir misiniz?

-Yedi göğü birbiriyle tam bir uyum içinde yaratan O, ne yücedir. Rahman'ın yaratışında hiçbir aksaklık göremezsin. Gözünü bir kez daha ona çevirde bir bak, görebilir misin bir yarık bir çatlak? (mülk suresi, 3)

rahman suresi'nde çokça tekrar edilen şu ayet:
-O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

-İnsana bir dert ve sıkıntı dokunduğu zaman, yanı üzere yatarken, otururken yahut ayakta bize yalvarır, dua eder; ama biz kendisinden dert ve sıkıntıyı kaldırdığımızda ise, kendisine dokunan dert ve sıkıntıdan kurtulmak için bize hiç dua etmemiş gibi hareket eder. Kendi güçlerini boşa harcayan budalalara, yapıp ettikleri işte böyle güzel görünür. (yunus suresi, 12)
  • m e b  (03.11.14 20:30:57)
Necm 24
İnşirah 5 ve 6
Bakara 216
  • duhan  (03.11.14 20:35:54 ~ 20:38:27)
en sevdiğiniz ayet diye bir şey olmaz aslında her ayeti sevip benimsemek zorundayız...
ama yazar kardeşin demek istediğini ve iyi niyetli olduğunu bildiğim için yazabiliriz...
la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin...
enbiya 87
Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim. Gerçekten ben zalimlerden oldum.
  • inanmazsan inanma  (03.11.14 20:41:30 ~ 20:42:04)
fatiha suresi

  • yemrem  (03.11.14 20:50:30)
Duhâ 3

  • gargamel  (03.11.14 21:24:40)
inşirah suresi 1. ayet: "Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?"

  • denne  (03.11.14 23:44:57)