[]

şu masa gibi ahşap nerden bulurum? (ahşap, tahtadan anlayanlar!)

aşağıdaki fotoğrafta gözüken masanın tahtasından arıyorum. aynısından olmasa bile buna benzer bir masa yapma niyetim var. bu ahşap tahtadan nerden bulurum veya yaptırabilirim. bu tek olarak mı temin edilir yoksa parça blokları birleştirilerek mi yapılmış?

ek bilgi: fotoğraftaki parça mdf veya sunta değil yani şu her mobilyacıda gördüğünüz masaların cinsinden değil. has ahşap.

imgur.com

 
Nerede yaşıyorsun? Fikir vermeye çalışayım ona göre.


  • sylvan  (03.11.14 20:21:41) 
Sehir?

Istanbul icin iftar vaktiyse ikitelli keresteciler sitesinde hem bulur hem yaptirirsin.
  • cizgilipijama  (03.11.14 20:22:22) 
Tabla kısmı üç parça gibi gözüküyor, ayaklar eklemedir. Ama tablasını tek parça da yaptırabilirsin. Zor bir masa değil bu, marangozlar yapar. Hazırını bulmaktan daha kolay olur yaptırmak. Masif ahşaptan masa yaptırmak istiyorum de.


  • buff  (03.11.14 20:22:44) 
istanbulda değilim malesef. bu nedenle zorluk çekicem sanırım. bir de kaç liraya mal olur sizce bu?


  • mr.goodcat  (03.11.14 20:33:02) 
o malzemenin adı, masif.

masif masa diye aratırsanız, birçok örneği çıkıyor.

ağacına ve işçiliğine göre fiyatlar o kadar değişir ki, hayret edersiniz.

örnek: urun.gittigidiyor.com
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (04.11.14 09:07:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.