booking.com'la ilgili küçük bir soru, emin olmak istedim

"kredi kartı ya da rezervasyon ücreti yok, rezervasyon ücretsiz" diyen yerlerden ben çatır çatır kafama göre rezervasyon yaptırabilirim değil mi? sonradan sorun çıkmaz di mi? şöyle ki 5-6 haftalık periyotlar için farklı randevular alacağım. hangisi denk gelirse. yani şöyle söyliyim,

2-6 ocak
9-13 ocak
16-20 ocak

bu şekilde 5 veya 6 farklı rezervasyon yaptıracağım. çünkü fiyatlar inanılmaz ucuz ve iş netleştiği zaman muhtemelen iki katına çıkmış olur.

ücretsiz rezervasyonlarda ben bunu yapıp patır patır geri iptal edebilecek miyim? daha önce yapmışlığım var ama tek bir yerdi orda 6 tane değildi, o yüzden çekiniyom.

Rezervasyon ücreti yok demek ücretsiz iptal edilebilir demek değil.
Onu odayı seçtiğin sayfada kontrol et, sol tarafında yazıyor oda seçeneklerinde.

  • cakabo  (03.11.14 14:30:09)
Bir de rezervasyon iptali için belli bir tarih oluyor. O tarihi kaçırırsan para alıyorlar.

  • himmet dayi  (03.11.14 14:35:15)
@himmet dayi, evet onlara dikkat ediyorum ama cakabo'nun söylediğini gözden kaçırmıştım. teşekkürler. 31 ocak 2015'e kadar iptal ücretsiz falan diye yazıyor.

  • pescador  (03.11.14 14:38:41)
bazen 1 tl çekiyor provizyon olarak, genelde yeni kullanıcılara yapıyor. Sonra veriyor geri. Ama 5 tane yaparsan 5'inden çekmez.

  • whoosie  (03.11.14 15:35:45 ~ 15:36:00)
Onlarca rezervasyon yapmisligim vardir, tarihi gecirmedigim icin para alinmadi hic. Surekli yapar yapar iptal ederim.
Bir defasinda ayni gun iptal etmek zorunda kalmistim onda bile para cekilmedi. Ama her otel boyle degil, sansima gelmisti o.

  • mesgul ve huzursuz  (04.11.14 10:25:00)