saçkıran sakalkıran

Çenemde 6 ay önce minicik bir nokta kadar olan şey, şu an yavaş da olsa büyüyerek çeneme ve aşağısına doğru yayıldı. 1-2 kere cilt doktoruna gittim ve verdikleri kremleri kullandım. Son gittiğim 1 ay kadar önceydi ve hala o kremleri kullanıyorum. Sabah M-furo diye bir krem, akşam ise betaphatic mi ne asesilik asit gibi bir şeydi sanırım.

Şimdi herkes stres diyecek ama inanın stres yaptığım bir şey yok. Gerçekten yok. Ya da bilinçaltımda varsa da bilinçaltımla bağlantım tamamen kesik olmalı.

Tek bir şüphem var o da bunun mayısta çıkması ve haziranda evlenmiş olmam.

Her neyse, son gittiğim doktor biraz takip edelim, geçmezse hastalıklı bölgeye iğne yapacağız dedi (kortizonlu!)

Yine geçmezse kalçadan kortizona başlayacağız dedi. Ben kortizon kullanmak istemiyorum. Şu zamana kadar sarımsak falan da sürdüm etki etmedi. Ne dersiniz? Sizin başınıza geldi mi hiç?

Tamamen konuya yabancı birisi olarak, fikir olması açısından söylüyorum: minoxil tedavisinin işe yaramayacağından emin misiniz? Doktorunuz mutlaka düşünmüştür ama düşünmemiş olma ihtimaline karşı söylüyorum.

Seyrek sakallı (köse diyebileceğimiz) bir arkadaşımız sakallarını sıklaştırmak için kullandı. 6 ayda sakalları epey gürleşti.

+ evlilik stresidir, o başlatmıştır.
  • hiko seijuro  (03.11.14 12:28:58 ~ 12:29:34)
Aksarayda memduh hoca var cildiyeci, biraz pahalıdır ama tek seansda sonuç alırsın.

hazır ilaç yazmaz genelde, bir reçete yazacak eczaneye gidip yazdığı karışımı hazırlatacaksın.

kahretsin ki yıllar önce aldığım o reçeteyi kaybettim, yoksa verirdim sana da :)

geçmiş olsun.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (03.11.14 13:13:14)
@opium seninki heyecandan ağrımış bence :)
@duyulmasi gerektiği kadar -- bazen değil.

@hiko seijuro -- minoxil için bir arakdaşım önerdi ama doktor hiç vermedi bunu. Nedir bu nasıl bir şey?
  • safepassage  (03.11.14 14:09:44)
Bildiğim kadarıyla mantığı şu: derinin altındaki kılcal damarların çapını genişleterek derinin daha iyi beslenmesini sağlıyor. Sürüldüğü bölgede yoğun kan dolaşımı oluyor. Bu da yapım reaksiyonlarını arttırıyor = kıl çıkıyor.

Google araması yapabilirsin. Bence doktoruna danış, neden bunu kullanmıyoruz, işe yaramaz mı benim durumumda diye sor.
  • hiko seijuro  (03.11.14 14:22:56)