kulaklık için yanma zamanı (burning time) ne demek

paraya kıyıp iyi bir kulaklık aldım ama nedense sesler iyi gelmedi gibi hissettim. özellikle baslar. internetten yorumlara bakınca yorumlar genelde pozitif, audiophile seviyesi filan diyor ama benim sorunuma benzer sorunlar için de "yakmak gerekli (need to burn it)" ya da "uzun yanma zamanı (long burning time)" sonra ses güzel oluyor filan demişler. yanma zamanı ne demek tam olarak, ne yapmam gerekiyor?

yeni alınınca tam performans vermezmiş , yüksek veya alçak seslerde çalışılmaya bırakılmalıymış da psikolojik gibi geldi bana :D beğenmediysen değiştir başka bir şey al. www.head-fi.org

  • glamdr1ng  (02.11.14 21:14:05)
Nasil motor acilir x zaman sonra, kulaklik da acilir zamanla. Ancak son seste birakmak cok sakat, icindeki diyaframa zarar verecektir.
Pisirmek icin cesitli frekanslar vb olsa da, normal muziklerinizle 70/100 seste uzun sure acik birakin. Uzun sure derken sahsen incemelerimde 50 saat pisirip baslarim. Ancak 100 saat en iyisidir.

  • jesterdvine  (02.11.14 21:15:51)
bir kbb uzmanına görünmek de alternatif bir çözüm olabilir.

  • trollmatik  (02.11.14 21:38:14)
Bu arada bu büyük ihtimalle amfi eksikliği ve-veya kaynağınızın yetersizliğine işaret ediyor. Ha verilen paranın fazlalığı kulaklığın enerji ihtiyacını arttırmasa da, fiyatı yüksek kulaklıklar genelde kıyala daha zor sürülen şeyler olur.

  • jesterdvine  (02.11.14 23:19:10)