kabızlık ??

baslıktan da anlasılacagı uzere sıcamıyorum ne yapayım?

su iç :)

  • naturelist  (02.11.14 17:38:20)
sade kahve + sigara

edit: ne pis insanmışım. herkes sağlıklı şeyler öneriyor, bi de bana bak...
  • supergirl  (02.11.14 17:41:13 ~ 03.11.14 04:48:03)
form çaylarından iç. ama dikkatli ol çünkü içtiktne 5-6 saat sonra feci bir karın ağrısıyla tuvalete koşturabiliyor.

  • innerbliss  (02.11.14 17:41:30)
Kayısı çayını tek geçerim. Askerdeyken az imdadıma yetişmedi.

  • opium  (02.11.14 17:49:58)
Dimes %100 kayısı-üzüm suyu.

  • grgn  (02.11.14 17:50:02)
Yediğine içtiğine dikkat et. Form çaylarını sürekli tüketeyim deme. Acayip sıçırtsalar da uzun vadede bağırsak tembelliği yapıyorlar ve yine kabız oluyorsun diye biliyorum. Bol lifli meyve ve sebzeler tüket. Sütlü, unlu şeylerden uzak durmak lazım diye okumuştum bir zamanlar. Bende bulgur ve üzüm çok işe yarıyor nedense. Bir de aklıma gelmişken, marketlerde yulaf ezmesi satılıyor. Tatsız tuzsuz bir şey ama lif kaynağı diye geçiyor. Çorbaya, sulu yemeklere vs karıştırıp tüketebilirsin. Tuvalete gidip deliler gibi ıkınayım deme. Kendi kendine çıkmıyorsa zorlama mekanizmayı. Çok sakıncalı.

  • youkoso hitori bocchi  (02.11.14 17:57:01)
Gün kurusu kayısı yiyebilirsin. Eczanelerden bikunis diye bir bitkisel ilaç alabilirsin.

  • vampir akrep  (02.11.14 19:45:41)
zeytinyağı

  • razvan rat  (02.11.14 19:48:29)
sus kayısı çayı var. çoğu eczanenin elinde yoktur ama depodan bulabilirler gece yatarken içeceksin sabah işe yarıyor. dulcolax kapsül var gece 2 tane içeceksin sabaha işe yarar. bir de sağlıksız ama glifor diye bir şeker ilacı var sabah al ve tüm gün tuvalette otur:)

  • gunduzdusukizi  (03.11.14 10:07:53)
en son aşamaya geldiğini hissettiğin anda duphalac bir ölçek. içtikten sonra evde olmaya özen göster :) ama son aşamaya gelene kadar doğal yolları dene.

  • ninque  (03.11.14 16:20:29)