Sizce bir 3. dünya ülkesini kurtarmak için ne yapmak gerekir?

Bu 3. dünya ülkesinin Türkiye olduğunu düşünün. Süper güç ya da İskandinav demokrasisi yapmanız beklenmiyor. Neler yaparsınız? Ne kadar vakit alır?

sovyet bloğuna ya da natoya dahil etmek gerekir.

  • ron dennis  (01.11.14 20:31:21)
halka baskı.
secim hakkini halka verirseniz dogru yonetilemezsiniz.

  • sage  (01.11.14 20:57:31)
30 senede kalkındıracağıma inanıyorum ben. Eğitim sistemi sıfırdan yaratılacak. Önce eğitmenlerin eğitimine önem verilecek, yeni düzene uygun bir eğitimden geçecekler. Sonra temel eğitim onlara emanet edilecek.

İlk etapta ekonomide liberallerin biraz önüne geçmek, yabancı sermayeyi kısıtlamak gerektiğini düşünüyorum. Devlet eliyle yapılan üretimin uzun vadede yararları halka kabul ettirilirse ve ağır sanayi bu yönde gelişirse en azından kendi yağında kavrulan bir ülke olur.
  • g man  (01.11.14 21:09:32)
aydınlanma çağının başlaması gerekir. 200 sene alabilir heralde.

  • compadrito  (01.11.14 21:12:24)
pratikte yaşam doyumu için gerekli olan şeyleri kaliteli ve ucuz hale getirirdim. bu da tarıma ve giyim sektörüne büyük önem vermek oluyor. sağlam kışlık bot, kaliteli kışlık kıyafetler. sağlıklı ve ucuz yiyecekler(misal devlet lokantaları kurulabilir). sonra halka ilk yardım gibi deprem gibi konularda yapılması gerekenlerin öğretilmesi. kısacası insanların aç kalmaya üşümeye mahkum olmadığını, bunlar için risk alarak çalışması gerekmediğini hissettirecek bi devlet düzeni oluştururdum.

daha sonra müzikle sporla ilgilenme gelir. ilgilenenler için bilim okulları ilgilenenler için teknisyen okulları kurulur. herşey halk için.
  • error522  (01.11.14 21:29:31)
nüfusu %80-90 oranında azaltırım

  • icim urperiyor  (01.11.14 21:52:07)
adorno olduğunu tahmin ederekten;

nickini çok beğendim diyor ve ekliyorum:

İnsan haklarına önem vermek.
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (01.11.14 22:02:50)
www.kitapyurdu.com
önce şu kitabı okumak gerekir

  • anonymice  (01.11.14 22:11:47 ~ 22:13:19)