Çamaşır makinası

Sıkmaya geçtiğinde yerinden 2 metre zıplıyor. Geçen sefer elimi yıkarken bi anda koşarak bana yaklaşmaya başkadı. Beni yutmaya geliyor sandım. Telaştan elim kesildi, dikiş attırdım filan. Niye olur bu? oysaki sadece 1 tane bornoz atmıştım makinaya. Sıkıltırıp çalıştırsam herhangi bir probleme yol açar mı acep?

www.youtube.com

ıslak bornozun ağırlığını düşünün..

uzmanı değilim ama öyle tek ürünler özellikle ıslanınca da ağırlaşan ürünleri tek atmayın bence..
  • dedim dedim de kime dedim  (01.11.14 13:27:56 ~ 13:29:52)
tambur yamulmuş. özkütlesi fazla bir şey yıkadıysan ondan kaynaklı olabilir. makineyi sabitlemek için bir şeyler yapmalısın. para vererek daha iyi çözersin. tambur değişir ya da düzeltilir.

  • himmet dayi  (01.11.14 13:44:03)
makinalar taşınırken hareketli kısmı(kazan mı tambur mu neyse) sallanmasın diye arkada sabitleyen somun gibi şeyler oluyor, onlardan bir veya birkaçını sökmeyi unuttuysanız öyle hoplar zıplar, onları bir kontrol edin.

  • okumayi sevmeyen okur  (01.11.14 13:46:52)