isviçre trenleri hakkında

benim uçuşum var zürih'e ordan trenle bern'e gitmem gerekiyor. bilet alıcam fakat emin olamıyorum, rötar yparsam yanabilir sonuçta, fiyatlar çok değişken mi? ordan mı alsam? bi de diyelim 10:30da varışım gözüküyor bileti 11:30dakine mi alsam?

bi de tren dışında otobüsle gitsem ucuz olur mu?

erken alinca fiyat farki olmuyor, binmeden almak en temizi.

2. sinif kompartmanda tek gidis 49 chf eger turist olarak gidiyorsan. isvicre'de ikamet ediyorsan halbtax karti alip yari fiyatina gidebilirsin, onun da yillik fiyati 150 chf.

otobüs kismini bilemiyorum ama muhtemelen daha ucuzdur.
  • ben de  (30.10.14 20:13:12)
biletler 1 saatlik ve 24 saatlik oluyor. 10.30dakine de alsan, 11.30a da alsan buyuk ihtimalle 24 saatlik alicagin icin fark etmez. en iyisi ucagin indikten sonra burdan almak. tam tren istasyonuna inmeden transport ofisi var, orda derdini anlatirsan sana en uygun bileti verirler hemen.

tren hizli ve rahat. bern'e otobus oldugunu dusunmuyorum, hic gormedim.
  • gerard  (30.10.14 20:46:39)