sadece 500 veya 600 liracık lazım. bankalar en az 1000 veriyor. ne yapcaz?

bi iş için bana 500-600 lira civarında para lazım. 500 alırsam 12 ay vadeli, ayda 50 tl taksit falan götürürüm problem değil. öğrenciyim, 300 tl kyk kredim var. aynı zamanda çalışıyorum ama firmayla bağım yok, telif ödemesi alıyorum. dolayısıyla maaş bordrosu ya da şirketten yazı alma işi sıkıntı. maaşımın yattığı hesabın dökümünü falan gösterebilirim sanırım.

bissürü belge istemeyecek, harçlık niyetine şöyle avcuma 600 lirayı koyup "her ay %1,10 faizle ödersin canısı :))" diyecek bir banka yok mu? tefeci mefeci kesinlikle düşünmüyorum, zaten tefeci 500 liraya gtüyle güler sanırım.

nasıl halledebiliriz bu işi?

en.wikipedia.org

yurtdisinda boyle bir sey var, ama turkiye'de var mi bilemiyorum. bir bak bakalim.

is icin dedigin is kurucan is fikri falan mi, yoksa halletmen gereken bir sey mi?
  • gerard  (30.10.14 07:35:51 ~ 07:36:34)
@gerard, yok hayır halletmem gereken bir şey. uzun vadede 50 lira ödeyebilirim ama tek seferde bırak 600'ü 100 lira verecek durumda bile değilim. o yüzden benim çok işime gelir.

şimdi araştırırken iş bankası'nın (ki benim hesabım var orda, bütün girenimi çıkanımı görüyorlar, güzel) varmış kredisi onu gördüm. bi' sorayım bakayım çok belge ıvır-zıvır istemeden verecekler mi acaba. belgelenebilir gelir olarak kyk kredimi göstercem, komik olcak. e ama gelir sonuçta, 300 lira az para mı. aa.
  • pescador  (30.10.14 07:39:20)
yahu amma faiz ödeme meraklısı adammışsın.

  • icemint  (30.10.14 07:43:10)
@icemint, her şekilde ödüyorum zaten, neden bana daha rahat geleni varken başka türlü ödeyeyim mi? DİS İZ BİZNIS. hepsi gelir belgesi istiyor zaten. alt tarafı 500 lira para istiyoruz ya 500 ay vadeyle öf.

  • pescador  (30.10.14 07:44:52)
anlamazdan geliyorsun.

  • icemint  (30.10.14 07:58:24)
Ice mint kredi kartini kullan alisveris yap demek istemis heralde.sanalpazar vs kullanilabilir bu tarz bi durum icin. Hatta faizsiz naki avans veriyorlardi bir ara iyi arastirmak lazim.

  • terlikli cita  (30.10.14 08:04:21)
Eksi hesap acsinlar bankamatigin varsa.

  • prompter  (30.10.14 08:09:09)
ben bu durumlar için esnek hesap (yapı kredi'deki ismi bu, diğer bankalarda da başka isimlerle mevcut) tanımlattım, ordan hesabı eksiye düşürüp işimi görüp kafaya göre kapatıyorum, ona göre de faiz ödüyorum. çok yüksek bir şey değil.
bir de bir ara hepsiburada'dan kredi kartına taksitle altın alıp kargoyla geldiği gün bozdurup kredi kartına borç ödeyenler vardı. pek yoklar artık onlar, altın artık kredi kartıyla satılmıyor falan olabilir..

  • balporsugu  (30.10.14 08:12:47)
parafly kredi kartında nakit avans var gayette uygun bir oranda 6 taksite kadar para çekebiliyorsun.

  • wrayburn  (30.10.14 08:38:59)
kerdi kartından nakit avans.

  • fallthepieces  (30.10.14 08:41:03)
bankalar en az 1000 lira vermez. istediğini verirler. kredi kartın varsa nakit avans ya da taksitli nakit avans çekebilirsin...

  • cliquot  (30.10.14 09:14:52)