Merchandising( tanzim- teşhir) elemanı

İlanlara bakarken bu ilanı gördüm bu pozisyonda çalışan var mı ? Nasıl bir iştir?Tavsiye eder misiniz?

sektörüne göre değişir, türkçede en yakın kelime tüccar :) bizde ki (LCW) karşılığı buyer, satın almacı yani eleman, teksilde gideri var, iyi de para alıyolar, birçok sektöre de kayabilirsin, üretici ile ürün alım fiyatlarında anlaşıp üretim yaptırıyosun.

  • lahavle  (29.10.14 19:34:05 ~ 19:34:45)
bu işi düşüneyim mi yani ?

  • verbanadüşlerimi  (29.10.14 20:42:13)
Hocam sen bi başvur, çağırsınlar ondan sonra bu başlığı aç.

  • anonymice  (29.10.14 20:43:20)
eğer yapamayacaksam niye başvuru yapıyım ki ? Ya da ne olduğunu tam anlamadan niye başvuru yapıyım?

  • verbanadüşlerimi  (29.10.14 20:45:18)
hızlı tüketim sektöründe "market aktivite elemanı" olarak da geçer. belirlenen marketlere gidersin ki genelde günde 3 olabilir. (bazen de tek bir markette sabit olursun, mesela kipada) o marketlerde senin firmanın ürünlerini depodan çıkarır raflara dizersin. ürünlerinin düzenli ve tertipli olmasını, temiz olmasını sağlarsın. markette raflar katı anlaşmalar ile düzenlenmemişse fazladan raf kazanmak için market elemanlarını kafalarsın. müşterilere ürün satışı yaparsın, firmanın ürünlerinden eksik olanları belirler satış temsilcine raporlarsın.

fiziksel bir iştir fakat aynı zamanda sosyal yönü de vardır. her iki yön de zorludur. market reyoncularıyla uğraşmak zordur, kolileri indir kaldır yapmak da zordur.

satış temsilcin sürekli senden bir şeyler ister falan... sektörün geneli lise mezunudur. kolay bir iş değildir.
  • jaaaccckkk  (30.10.14 08:42:52)