Dikkat dağınıklığını nasıl giderebilirim?

Çok dalgınım, son zamanlarda iyice azıtmaya başladı. Baştan belirteyim sanırım ağır bir depresyon içindeyim... Özellikle kitap okuyamıyorum, içimden geliyor ama olmuyor. Okumaya başladığımda aa şunu yapıcaktım, aa gitarda şunu çalayım, aa facebook'a bakayım derken kalıyor. Örneğin bir soruyu çözüyorum gidiyorum yanlış şıkkı işaretliyorum, oyun oynuyorum oyun içinde bir şey aramam gerekiyor öylece dolandıktan sonra napıyordum lan ben diyorum...

Buna ek olarak unutkanlıkta var...

Bende de var. Bazen eve geliyorum, kapinin one gelince cebimden istanbul karti cikiyorum. Ondan sonra birkac saniye durakliyorum, cunku karti basacak yer yok. Sonra anliyorum anahtar kullanmam gerektigini. Bu sadece 1 ornek.

  • delifaruk  (28.10.14 23:25:32)
Sık sık odanı temizle, düzenle. Düzenli bir ortamda bulunmak depresyonuna iyi gelir, zaman alacak uğraşlara daha kafan toplanmış şekilde başlayabilirsin.

ps: Kendimde işe yaradığı için önerdim.

Ha bu arada daha makro hale getirirsek genel anlamda düzenli olmak olunamıyorsa da zaman zaman ortalığı toplamak (her anlamda) bu saydığın problemlere iyi gelir.
  • iron  (28.10.14 23:28:52 ~ 23:29:58)
b12 vitaminin eksik olabilir.

  • fallthepieces  (28.10.14 23:32:14)
Mutsuzluk baska sey, depresyon baska sey, agir depresyon bambaska sey. Psikiyatrik gorusme yapmadan tani koymak dogru olmaz ama agir depresyonu birak depresyonda dahi olmadigini dusunuyorum. Dikkat eksikligi ise var gibi gorunuyor evet, o konuda da psikiyatriye gitmeni tavsiye ederim.

  • gibicibicis  (28.10.14 23:34:10)
kendimi okuyor gibi hissettim, çoğu bende de var çünkü.. demir ve b12 eksikliği çıktı bende. tabi bunlar hepsinin değil ama bazılarının sebebi olabilir sizde de..

  • miklegarth  (28.10.14 23:41:17)
aynı şeyleri yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki, kafandaki soruları çözmeden dikkat dağınıklığını gideremezsin.
yani belli ki kafana başka yerde ve öncelikle bu konuyu çözmen lazım.
yoksa vitamin takviyesi, ilaç vs ile düzelmez.
  • innerbliss  (29.10.14 16:54:25)