live messenger ve codec

eskiden böyle bir sorun yoktu fakat bir süredir var maalesef. live messenger'da webcam açtığımda sağ alttaki kısımda (ses, saat, falan simgelerinin olduğu yer) FFv codec logosu çıkıyor, hem de 4 tane. sağ tıkladığımda ise messenger kendisini kapatıveriyor. ndedendir, nasıl çözülür? (version 8.5)

codec veya codec paketi yüklediniz mi?

  • edge_nabby  (23.07.09 02:38:41)
hayır, aylardır klite mega codec pack yüklü. başka da bir şey yüklemedim.

  • sanal uyku  (23.07.09 02:56:59)
klite içinde ffdshow yok mu, onun bok püsürüdür. webcam açınca da görüntü encode edilerek gittiğinden normaldir diye sallayayım.

  • carnicero  (23.07.09 03:13:05)
carnicero doğru söylüyo. ben de aynı sorunu yaşadım live messenger'ın son sürümü ve k-lite 3.70 ile. şimdi k-lite 5'i yükledim, denemedim henüz msn'de webcam olayını. belki k-lite'ın son sürümünde düzelmiştir diye umuyorum.

  • edge_nabby  (23.07.09 03:33:18)
iyi de önceden yoktu ki böyle bir olay. hadi madem o açıyor diyelim, niye insan gibi çalışmıyor da logolardan birine sağ tıklayınca msn'le birlikte kapanıveriyor o da var

  • sanal uyku  (23.07.09 03:37:31)
ben d yaşadım işte o sorunu. k-lite'ın son sürümünde halledilmiş bi problem olabilir belki.

  • edge_nabby  (23.07.09 03:44:50)