[]

Şekeri çok sevmek

Öncelikle sağlıklı beslenmeye çalışan, az yiyen, herkesin zayıfsın dediği biriyim. Kilo kaygısıyla sormuyorum yani.

Beni meyve kesmiyor, çok şekerli yemedikçe şeker isteğim dinmiyor. Çikolata, hurma, bizim burda yapılan ballı fındıklı pekmezlerle karşılıyorum şeker ihtiyacımı. Onları da aşırı yemiyorum ama.

Saatlerce aç kalabiliyorum, atıştırma yapmayı sevmiyorum. Yani insulin direnciyle alakalı değildir di mi? Benimki de böyle bir bünyedir? Paniğe gerek yok?

 
şeker alışkanlık yapıyor. verdikçe vücudun daha çok istiyor. zaten karbonhidratlardan yeterince şeker alıyor vücut, bir de üstüne çikolata falan yiyoruz.
ekstra şekeri tamamen keserek kendine çok büyük bir iyilik yapabilirsin.

  • lily briscoe  (27.10.14 17:08:01) 
durum şekerle değil de şekerli gıdalarla alakalıysa (bkz: monosodyum glutamat)


  • silver apple  (27.10.14 18:03:41) 
Karbonhidrat bağımlılığı. Ayrıca bir beslenme sisteminde çikolata hurma ballı fındıklı pekmez varsa, o beslenme şekli sağlıklı beslenmenin yakınından bile geçmez. Bu tip basit şeker alımını keserseniz şekere olan bağımlılığınız da sona erer.


  • angelus  (27.10.14 18:08:34) 
  • sanal hayvan  (27.10.14 18:12:19) 
cok yanlis gelmissin. ileride sikintilar cikartir sana.


  • melancholia  (27.10.14 18:13:09) 
şöyle bir yazı vardı, belki senin durumunla alakalıdır.

eksisozluk.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.10.14 18:17:03) 
  • compadrito  (28.10.14 06:00:13) 
Pekmez demişim, pestil. Yapay şeker koymuyorlar ona. Onu da sık tüketmiyorum, pahalı bişiy.
Basit şeker rutin diyetimde sadece çikolatada var. Çaya da koymuyorum..

  • yarmasimo  (28.10.14 09:05:10 ~ 09:12:22) 
bu işler için: doktor


  • ravenudon  (28.10.14 09:18:11) 
Karbonhidrat yoğunluklu beslendiğin müddetçe bu iş böyle gider. Uzun vadede sağlığın elden gider. Kilo da alırsın.


  • arnold schwarzeneger  (28.10.14 09:28:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.