fasulye ayiklamak

taze fasulye ayiklamak iskence gibi resmen, 1 kilo fasulyeyi 2 saatte ayikliyorum ben. ellerim aciyor artik, annem 15 dakikada hepsini ayikliyor, bana da anlattigi sekilde yapiyorum ama olmuyor. bugun yine fasulye yapacagim ama nasil ayiklasam diye dusunuyorum. bunlari ayiklamanin basit bir yolu yok mu? yoksa el aliskanligiyla mi ilgili?

tesekkur ederim simdiden herkese.

bir bıçakla fasulyelerin uçlarını kes. fasulyenin uzunluğuna göre ikiye veya üçe böl. veya dondurulmuş veya konserve fasulye al.

  • inheritance  (27.10.14 13:29:22)
her fasulyede kilcik cikmiyor mu ki zaten?

  • fraise  (27.10.14 13:29:47)
ben kılçıkları linkteki gibi bir soyma aletiyle alıyorum. çok pratik oluyor.

www.indirdik.com
  • inawen  (27.10.14 13:34:31)
şunla;
www.dekoreko.com
veya şunla;
alisveriskulupleri.com
kenarlarını bıydan alıp tepelerini kes. oldu bitti. oyle 2ye 3e de kırma yazık. hani çalı olsa boydan incelt tamam da ayşeyi bütün koy bence.
bu arada ilk linkteki aleti kullanırsan bıcağa gerek kalmadan tepelerini de aletin kenarıyla pıt pıt uçurursun. elin alıştıkça da hızlanırsın.
  • nwnd  (27.10.14 13:37:07)
güzel taze fasulyede kılçık olmaz. temizlemeye gelince de ben önce hepsinin uçlarını koparıyorum hızlı hızlı. en son da ortalarından kırıyorum herhalde el alışkanlığı. fazla önemsemeden hızlıca yapın gitsin

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (27.10.14 13:39:55)
aaa bu aletler cok supermis, hic aklima gelmemisti. boyle yapayim simdi.

edit: bu zamana kadar nasıl keşfetmemişim bilemiyorum, soyma aletiyle 15 dakikada ayıkladım hepsini. çok teşekkür ederim herkese.
  • fraise  (27.10.14 13:40:51 ~ 16:27:27)