ACANA Kedi maması-kedinin kilo alması

Sevgili duyurucular,

3 yaşında kısır erkek bir kedim var. son 6 aydır içinde tahıl içeriği olmadığından Acana mama veriyorum ve günde 70 gramı geçmiyor. Ayrıca herhangi ek bir mama vs vermiyorum. Ancak benim dana sürekli kilo alıyor, kilo almasını durduramıyorum. Acaba Acana mama ile böyle bir sorun yaşayan başka kedi sahibi var mıdır? Kısırlaştırılmış kedi mamasına da çok güvenemiyorum. Deneyimlerinizi/Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

benimki aynı yaşta kız, orijen veriyorum, proteini daha da yüksek ama hiç kilo almadı. hareket mi etmiyo acaba, biraz daha oyna belki işe yarar.
ben ölçekle de vermiyorum, öyle kabını yarıya kadar dolduruyorum, o kadar.
yani çok kilo aldıysa diyet bir mamaya ya da kısırlaştırılmış mamaya geçmen gerekebilir. veterinerlere gıda konusunda güvenmiyorum, hills, proplan falan tavsiye ediyorlar. bence biraz hareketini artırmaya çalış önce.
  • tiny penny  (27.10.14 11:06:35)
Acana kullanmadım daha evvel lakin yağ oranı mesela benim aldığım mamadan yüksek. Ondan olabilir belki. Kısırlaştırılmış mamaya da güvenmeyecek bir şey yok, diyet maması gibi düşün.

  • buff  (27.10.14 11:07:55)
barf besleyince vücutları inanılmaz düzeliyor hayvanların.

zayıflar süper kilo alıyor şişkolar acayip güzel zayıflıyor. bunu da düşünebirsiniz. hem mamayı kendiniz hazırlarsanız daha ggüvenli olur. bir arkadaş bir duyuruda "tahılsız mahılsız, bir sene boyunca bozulmadan durabilen mama ne kadar doğal olabilir" demişti, ben de aynen böyle düşünüyorum.

he kuru mamayla besliyorum mecburiyetten, o başka...
  • mutevazi  (27.10.14 12:27:09)