Şampuanların son kullanma tarihi olur mu? Saçlarım dökülüyor...

Arkadaşlar 1,5 aydır bu zamana kadar hiç çalışmadığım bir tempoda çalışıyorum...

Dershane öğretmenliği.

Ailemden uzaktayım ve yurtta kalıyorum.

İş yerinde çok yoruluyorum. Çocuklar 1 dakika boş bırakmıyor.

Normalde de saçım dökülürdü ama asla kel olacağım korkusu yaşamazdım. Saçımı elimle çektiğim zaman 1-2 tel ya gelir ya gelmezdi...

Şimdi elimi saçıma attığımda 8-9 tel geliyor. Kafayı 3'e vurdurdum, yine geliyor.

Ama bir şey fark ettim, yurda gelirken evde annemin sakladığım Clear şampuanlardan birini getirmiştim. Bu şampuan 2011 üretimi. Tam 3 sene geçmiş. Normalde de Clear mentollü kepeğe karşı etkili kullanırdım ama son kullanma tarihlerinin hiç bu kadar geçmiş olacağını sanmıyorum daha öncekilerin...

Şimdi benim saçımın dökülmesinin sebebi stres mi? Şampuan mı? Yurt hayatı mı? Genetik mi? (Dayılarım, Babam kel ama dedem saçlıydı. Ek olarak babam benim yaşıma geldiğinde çoktan kel olmuş, ama ben 28 yaşında ve hala gayet saçlıyım.)

Son olarak saçım aşırı derecede yağlı. 2 gün yıkamamayı kaldırmaz.

Sizce ne yapmalıyım? Doktora gittim şampuanı falan anlatmadım stresi vs, anlattım adam direk baban kelse sen de kel olacaksın dedi yolladı.

Saygılar...

Alın yeni bir şampuan. 2011'de doğan çocuklar okula gitmeye başlayacak nerdeyse.

  • ay nov kung fu  (26.10.14 21:35:50)
pantane pro-v dökülmeye karşı şampuan al abi. bir de eczaneden bepantane ampul al. 2 şişeyi kır şampuanın içine.

yıkadığın zaman bi 5 dk falan kalsın kafanda. cidden acaip işe yarıyor tavsiye ederim.
  • c1b2k3  (26.10.14 21:36:37)
Şampuan yüzünden saç dökülmez; saçlarınız döküleceği için dökülüyordur. Bu dönemsel de olabilir yaş itibari ile de olabilir ama kesin olarak genetikle alakalıdır. Doktor doğru söylemiş; 30'u geçince muhtemelen erkek tipi saç dökülmesinin örneklerinden birini yaşarsınız. Geçmiş olsun.

  • angelus  (26.10.14 21:39:25)
Vitaminin cinkon eksilmistir dengesiz beslenmekten, hergun doner yiyince de oluyor.

  • divit  (26.10.14 21:59:20)