Doktor ilacı bana yazar mı? Akineton

Yarın kendi kişisel sorunlarım için psikatriste gidicem.

Bundan bağımsız olarak babamın paranoya ve şizofreni rahatsızlıkları var. şiddetli şekilde hem de. hastalığını kabul etmiyor diye ilaçlarını biz alıp gizliden yemeklerine katıyorduk önceden.

ancak durumumuzu bilen eczacı artık ilaç vermiyor bize. yasal olarak gözü korktu haklı olarak.

İlaç Akineton. Ağır bir ilaç.

Yarın gideceğim hastane babamın yılda 2-3 defa polis zoruyla yatırılıp tedavi gördüğü hastane. Yani dosyalarda babamın bilgilerine ulaşabilirler.

Ben doktora durumu anlatsam bu ilacı bana yazabilir mi? Yazması için neler demem gerekir ?

doktorunuz tanıdık değilse yazmaz,yazmamalı da zaten bahsettiğiniz ilaç asprin değil sizde biliyorsunuz yasal değil yazması.

  • cingenepembesicakmak  (26.10.14 19:32:58)
akineton yanlıs hatırlamıyorsam kırmızı ya da yeşil reçeteli bir ilaç. O açıdan almanız zor. O doktor verirse eğer anlayın ki mesleğini gerktiği kadar sevmiyor

  • anonymice  (26.10.14 19:33:40 ~ 19:36:03)
Akineton yeşil reçete değil. Doktorun insiyatifine kalmış. Benim doktorum yazardı.

  • suicides underground  (26.10.14 19:36:06)
Akineton yeşil reçetedir lütfen g.tunuzden uydurmayınız.
www.1ilac.com

  • anonymice  (26.10.14 19:37:18)
Babanızın daha önceki ilaç kayıtlarını götürün, reçete fotokopisi falan varsa onu veya sgk dökümünü. Sonra durumu anlatın, gerisi ona kalmış.

  • Lim5  (26.10.14 19:40:46)
eğer ki ben babama "gel psikiyatriste gidelim" dersem evlatlıktan reddeder :D

şizofreni yüzünden küstüğü konuşmadığı tüm arkadaşları akrabalarıyla hep bu sebeple arası açıldı. hepsi "bi doktora gidip iğne mi vursan" falan dedi diye.
  • akatreil  (26.10.14 19:58:08)
akineton'u yazamaz diye biliyorum.

  • mdmfk  (26.10.14 19:58:27)
yani sanki muayene sonrası bana yazacağı ilaçların arasına eklemesini isticem aslında. bunu yapabilir bana güvenirse.

  • akatreil  (26.10.14 20:05:00)
bağımlısı çok.

muhtemelen yazmaz.
  • siradisi00  (27.10.14 16:37:41)