yeni yapılmış duvar ne zaman sulanmalı?

briket ve harçtan oluşan sıvasız duvar ne zaman sulanmalı?
ilk 24 saat içinde sulama çok önemli mi? cumartesi yapıldı, bugün sulamadım. yarın sulasam olur mu?

hava 20 - 25 derece civarında gidiyor günlük malumunuz. yıkılmasa bari...

bugün sulasaymışsın iyiymiş ama yarın sulasan da olur. elle karıştırınca sulamazsan çimento yanmaya başlıyor işte. ilk 24 saatte sulamak onun için önemli yani.

bir kadın olarak böyle bir duyuruya cevp vermekten dolayında feci bir haz alıyorum :)
  • sheridans  (26.10.14 17:53:50)
sabahın ilk saatlerinde ve akşam üzeri sulaman herzaman iyidir. 4 gün aralıksız sabah veya akşam sularsan beton daha sağlamlaşır.

  • redlabel  (26.10.14 18:24:35)
harç akmayacak kadar donduysa hemen sulanmalı. sabah erken serinde ve akşam serinde olmak suretiyle 1 hafta boyunca sulanması en mükemmel sonucu verir. Sulama yapılırken uzaktan sıkarak değil, üstüne hortumu koyup aşşağı doğru akıtarak böyle içine işleyerek sulamalısın.

Not- Duvar örebilen bir insan
  • e_rsin  (26.10.14 18:34:24)