diana f+ vs mini

Oncelikle fotograf cekme konusunda pek bir bilgim yok, onu belirteyim.

Sorum bunlarin ne gibi farklari var? Benim gibi caylaklar icin kullanici dostu mudur, ve hangisini onerirsiniz?

diana f ler orta format. yani 200 mm film. miniler ise bildigimiz 35 mm. 35 mm yi bile artik heryer tab etmezken 200mm yi istanbulda sadece sirkeci civarinda ve galatadaki lomo shopta tab ediyorlar. diyecegim istanbul disindaysan f lere bulasmayin pek. ayrica diana f te bir filmle 12 ya da 16 poz cekebilirken minilerde 36 poz ya da ust uste cekimlerle 72 cekim yapilabiliyor.

kisisel gorusume gelecek olursak o paralara oyuncak bir makine almak varken eski bir lomo lca cok daha tatmin edici olabilir.
  • camiroquay  (25.10.14 21:00:53)
Camiroquay kardeşime katılmakla beraber. Daha da ileri gidip gren tonlar isterim dersen o paraya sağlam bir zenit çok iyi gelir sana. Zeniti, sevenler anlar. Sorun olursa yaz cevaplarız

  • kablelvuku  (25.10.14 21:48:40)
mini al mini. her yere götürürsün, üstelik kare formatta da çekebilirsin. bi filmle bi sürü çekersin. mini al. orta formatla uğraşma.

  • durme  (25.10.14 21:54:36)
diana f+'i eledim oyleyse.

mini'nin flassizi gencturkcell indirimiyle 135'e geliyor, lomo lca ve zenit'ler ne kadara bulunur?

@kablelvuku ayrica gren ton nedir?
  • eeqlaehuje  (25.10.14 22:11:47 ~ 22:57:21)
Gren tonu nasıl anlatsam bilmedim. En basit tanımı ile eski fotoğraf hissi vermek istiyorsan yani. Zenitle ankarada 60dan başlar. Lca yi da lca+i da kullandım. Su an lc a+ kullanıyorum alabilirsen onu tavsiye ederim

  • kablelvuku  (25.10.14 23:14:21)
zenit'lerin hangi modelini onerirsin?

  • eeqlaehuje  (25.10.14 23:20:43)
Hepsi aynı. Ben ttl kullandım. 12xp kullanan çoktu. Hiç fark etmez yakın tarihte çıkmış olan bir modeli var o çok hoşuma gidiyor benim. Pozometresi çalışsın deklanşör sert olmasın perdesi sağlam olsun seni uzun süre idare eder. Şehrinde bulamazsan haber ver ankaradan ayarlayalım

  • kablelvuku  (26.10.14 06:37:02)