[]

Bakaya kalmışım :(

Az önce kapıda bi zarf gördüm, askerlik şubesinden gelmiş, diyor ki sen bakayasın, gel seni asker edelim... :(

Yakın zamanda askere gitme gibi bi düşüncem yok, bu durumda yiyeceğim para cezaları haricinde herhangi bir yaptırımla karşılaşır mıyım? (kapıdan alma vb.) Polis GBT sorgulamasına yakalanırsam ne olur?

Bir de işin ilginç yanı zarfı bıraktıkları adres benim ikamet adresim değil. Evet burada kalıyorum ama ikametim başka yerde görünüyor, iz mi sürdüler naptılar :) nerden biliyorlar benim kaldığım adresi :))

EK BİLGİ: Üniversite biteli birkaç yıl oluyor, herhangi bir eğitim kaydım yok, 83 doğumluyum.

 
geçmiş olsun hacı.

herhangi bir adli olayda yakalanırsan ya da gbt'ne bakalırsa polis abiler seni as.iz'e teslim ederler. gider askerliğini yaparsın.
  • teknikekip  (25.10.14 14:23:37) 
ceza tarifesi şöyle: 82.222.152.134


  • bira sisesi kapagi  (25.10.14 14:30:15) 
polis seni bulunca bi kağıt imzalatıyomuş 10 gün içinde teslim olcam söz diye. bu kağıtlardan ne kadar çok imzalarsan o kadar çok para cezası yiyomuşsun. ama hakkında verilmiş tutuklama emri olmadan koluna götürüp askere alamıyolarmış artık. geçeri bi pasaportun varsa yurtdışına bile çıkabiliyomuşsun sorun yaşamadan.

DİYE DUYDUM
  • yuto  (25.10.14 14:31:50) 
askerliğin uzuyor ceza alıyosun, e devletten suanki askeriyeye olnan borcuna bakabilirsin, 100 tl falan aylık mı yıllık mı baya cıddı bı para uzatırsan eger,
geç gittiğin için sıkıntı çekersin bla bla bla..

kötü olmus geçmiş olsun
  • soykhan  (25.10.14 14:43:32) 
bilen biri onaylarsa sevinirim ama bildiğim kadarıyla polis gbt'den göremiyor askerlik durumunu artık. jandarma görebiliyor. jandarma bölgelerine dikkat etmen iyi olabilir.

bu arada nick-duyuru uyumu :)
twitter.com
  • acan99670  (25.10.14 15:27:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.