boyunağrısı

hani böyle sırtınıza,belinize olur ya sabah ani bir hareket yaparsınız da gün boyu bıçak batar gibi hissedersiniz. işte aynısı bana oldu 2 gündür ense kökü diye tabir ediliyor sanırım fotoğrafta sırt bölgesinin başladığı nokta ağrıyor.
bugün biraz daha iyiceyim düne nazaran sadece sağa sola kafayı çevirirken acıyor. vücut kafayla beraber dönmek zorunda kalıyor tabi :)

ilginç olan dinlenme ile geçeceğini umarken uzandıktan bir müddet sonra sanki ağrı etkisi daha çok artıyor. ayağa kalkıp bir müddet hareket ettikten sonra daha iyi hissediyorum.

nedir bu tam olarak? şimdi tutulma diyenler olacak ama mekanizması nasıldır? nasıl geçer? en basitinden ne yapmak gerekir evdeki imkanlarla?

bana sorarsanız kısa zamanda bi boyun MR ı cektirin.. boyun fıtıgı ile ilgili olabilir.. yakınlarımda aynı sikayetten dolayı cıktı... hiç olmadı.. kontrol ettirmiş olursunuz.. masa bası bi iş yapıyorsanız ozellikle dikkat etmelisiniz..

  • zartanyan  (22.07.09 00:08:16)
kas gevşetici haplar var deneyebileceğiniz.

lakin doktor en iyisini bilir tabe...
  • uyuzcan  (22.07.09 00:18:24)
foto demişiz foto koymamışız.

buna benzer diğer duyurulara da baktım da. cevaplar içinde doktor olan biri hastaya şey sormuş mesela. hareket edince artıyor mu azalıyor mu sabit mi?

heh benim ki azalıyor mesela, merak ettiğim bu daha çok. iyi bişi mi bu ?
  • kojiro  (22.07.09 00:42:24)
ıslak saçla rüzgarda kaldınız mı bu aralar?

  • aithra  (22.07.09 11:40:51)
@aitra hayır keşke o kadar uzun saçım olsa :(

  • kojiro  (22.07.09 12:26:20)