almanca

yardımcı olabilir misiniz?

Im Rahmen eines Masterstudiums der Ernährungswissenschaften kann man zwischen folgenden Spezialisierungen wählen:

Molekulare Ernährung

fundierte Ausbildung auf molekularer und zellulärer Ebene in Ernährungs- und Lebenswissenschaften (inkl. Bioinformatik, molekularbiologischer Techniken, usw.)

Lebensmittelqualität und –sicherheit

Ausbildung und Verständnis der Zusammenhänge von Lebensmittel – Ernährung – Gesundheit – Umwelt (insbes. Qualitäts- und Sicherheitsfragen, neue Verfahren und moderne Aspekte der Lebensmittelforschung)

Public Health Nutrition

Ausbildung in der Prävention ernährungsabhängiger Erkrankungen, zur Förderung einer guten Gesundheit der Gesamtbevölkerung (insbes. hinsichtlich Ernährung und Bewegung, um Krankheitsrisiken zu reduzieren)

Im Rahmen eines Masterstudiums der Ernährungswissenschaften kann man zwischen folgenden Spezialisierungen wählen:

beslenme ile ilgili sanırım master konularından birini seçebilirsiniz;

Molekulare Ernährung; moleküler beslenme

Lebensmittelqualität und –sicherheit; gıda kalitesi ve güvenliği

Public Health Nutrition; toplum sağlığı gibi bir şey

diğerleri de alt konular sanırım. hepsini net çeviremedim
  • c1b2k3  (24.10.14 00:47:08)
beslenme bilimlerinin master öğrenimi çerçevesinde aşağıdaki uzmanlık alanları seçilebilir:

Moleküler Beslenme

Beslenme ve hayat bilimleri (biyolojik bilişim, molekuler biyolojik teknikler vs.) içindeki moleküler ve hücresel alanlar üzerine temelli eğitim

Gıda Kalitesi ve Güvenliği

Gıda, Beslenme, Sağlık ve Çevre arasındaki ilişkilerin öğrenme ve anlama (özellikle kalite ve güvenlik soruları, gıda araştırmalarına yeni metotlar ve modern bakış açıları)

Public Health Nutrition

beslenmeye bağlı hastaıkları öğrenme, tüm nüfusu sağlıklı olmaya teşvik etme eğitimi (özellikle de hastalık risklerini azaltmak adına beslenme ve hareket konusunda)
  • things will never be the same  (24.10.14 00:55:38)