Birşey hatırlamıyorum

Evet amk
Aşağıdaki duyuruyu okuyunca farkettim ki ilkokul birinci sınıfta mavi gömleği giyince beyin açılmış ve rec e basmis.
Hiçbirşey yok :/
Sizde de mi öyle

yok valla benim ilkokuldan topu topu 5 gün falan var. ara ara benim durmuş. ortaokul bile flu aq.

kısa dönemli hafızam iyi ama o yüzden hep başarılı oluyorum. 3 ay beyine atarım sonra geri dönüşümsüz silerim.
  • ayiadam  (23.10.14 21:59:58)
3,5 yaşına kadar hatıralarım var ama onlar olaydan çok durum şeklinde, bir şeyin rengini falan hatırlıyorum.

İlkokulu ise çok net hatırlıyorum, arkadaşlarımla yaptığım bazı muhabbetler bile aklımda. Zaten bu tarz uzun süreli hafızam fazla iyi. Ama kısa süreli hafızada sorun yaşayabiliyorum. Özellikle isim hafızam çok kötü, yeni tanıştığım insanların nereli olduğunu falan hatırlarım ama adlarını hatırlamam
  • nundu  (23.10.14 22:03:40)
Uzun ya da kısa fark etmez hafızam kötü..
Geçmişle ilgili çok az şey hatırlıyorum çoğu net değil, yakın zamanda olanlar yine net değil..
Bir saat önce olan bir şeyi bile hatırlamakta zorlanıyorum..

Üniversitede birlikte okuduğumuz insanları gösteriyorlar bazen, tanımıyorum..
Oha hafızamın kötü olduğunu biliyordum ama böyle yazınca bayağı vahim olduğumu fark ettim yahu.. Bunamış gibiyim resmen..

Nedendir bu acaba? Yediklerimizden içtiklerimizden mi?

Bu yaştan sonra B12 almanın faydası olur mu acaba..
  • mutekebbir  (23.10.14 22:11:38)
valla benim beyinde orta okul civarında bi hard reset yemiş, sorduklarında 12-13 yaşındayım demem lazım aslında, ilk 12 yi hatırlamıyorum çünkü

  • sinekvalesi  (23.10.14 22:24:04)
sheisguilty bayıldım hafızana..
hatıralarım kıvamında ama gün geçtikçe siliniyor,buradan arttıkça oradan eksiliyor..

  • esmeralda  (23.10.14 22:33:54)
benim tek tük anlar halinde. ilkokul öncesinden birkaç sahne falan hatırlıyorum.
yalnız böyle 1-2 yaşımı hatırlıyorum diyenlere hadi ordan derdim içimden, sonradan annemle konuşunca çok iyi hatırladığım bir şeyin ben 1-1,5 yaşındayken olduğunu öğrendim. hatta ben detaylandırdıkça annem şaşırdı. o anıyı 4-5 yaşıma ait zannediyordum mesela.

  • lily briscoe  (23.10.14 23:01:53)
ben bazen emeklediğim sadece 1 ''an''ı hatırladığımdan ısrarcı oluyorum ama bana kimse inanmıyor, ondan sonrası yok mesela ta ki 3-4 yaşlara kadar.

mesela altıma kaçırıp annemin naylon poşet serdiğini de hatırlıyorum demek ki beni tuvalete alıştırıyomuş emin değilim?
gülmeyin ciddiyim :D
  • neferkitty  (23.10.14 23:03:44 ~ 23:05:04)
üniversite yıllarımı bile hatırlamıyorum. sadece bazı resimler var kafamda cocukluguma dair. hepsi de kötü resimler.

  • denne  (23.10.14 23:05:10)