Göz için lazer ameliyatı yaptırmalı mı ?

arkadaşlar gözlerim bayağı bir bozuk astigmat miyop her bişi var -2 derece lens kullanıyorum şuan ama oda yetersiz geliyor artık. dünya gözde araştırma yaptım ufaktan birçok yöntem çıkmış.

daha önce yaptıran var mı. ne kadar başarılı oluyor bu işlemler yaptırdıktan sonra derecem artarsa tekrar ameliyat olunuyor mu bu konularda bilgim yok teşekkürler

Ben de bir ara düşünüyordum fakat sonradan vazgeçtim. ( derecem -3.75)
lazer ameliyatı yaptıran bir tanıdığım oldu, ve arkadaşımın gözü bildiğin kan çanağı halindeydi. yani başarısızlıkla sonuçlanmış bir ameliyat olunca ben de vazgeçtim.

bir de şöyle bir durum var. lazer ameliyatı için göz numarası büyümesinin artık durması gerekiyor. Kornea tabakasının kalın olması gerek. Bizler uzun süreden beri lens kullandığımız için kornea tabakamız incelmiş durumda. Uzun bir süre lens kullanmayı bırakıp gözlük kullanırsak kornea tabakası kendisini tedavi ederek tekrar yenileniyor.
Şunu da eklemem gerekir. Lazer ameliyatı yaptırmış biri, olası bir derece büyümesinde tekrar ameliyat olamıyor.
gözlerinin derecesi çok da büyük değil. Bence akşamları evde gözlük kullan, dışarıda lens kullan. Fakat muhakkak kullanacağın bir gözlüğün olsun.
  • acrazybittersweetsourthingcalledsalsa  (23.10.14 20:48:06)
Valla 2 numaraya lazer yaptırmazdım ben, gözlük/lens idare ederdim. Benimki 7 numaraydı cerrahi de yaptırdım, kartal göz oldum, memnunum, rahatım. Derecenin ne kadar artabileceğini sana söylüyorlar muayenede. Ona göre karar veriyosun.

  • cocodancer  (23.10.14 20:51:01)
7 numara miyop var bende. doktorum yapmıyor ameliyat. "çok ciddi fiziksel, sosyal, psikolojik sorunlar yaşamıyorsan yapmak istemem" diyor. yeterli bence.

  • bir garip melek  (23.10.14 22:33:26 ~ 22:33:34)