yabancı dil öğrenme sorusu

şimdi sevgili çok dilliler, Alamanya'da yaşamaktayım ve Almanca öğrenmek gibi bir amacım var. Fakat kursa gitmek için hiç mi hiç zamanım yok ama sürekli Almanlar'ın içindeyim. Şöyle 2 3 hafta sırf gramer kassam sonra kendi kendime kelime çalışsam, pratik bol tabi sizce etkili bir yöntem olur mu bu? Çok fazla istisna var, kelimelerin kullanım yerine göre yapısı değişiyo falan sizce sağlıklı bir öğrenme yöntemi olur mu?

valla ben lisede yarim yamalak bir almanca ogrendim. konus desen konusamam, biraz gramer biliyorum biraz da kelime. simdi duolingoyla kendi kendime calisiyorum, gelistigimi hissediyorum. deneyebilirsin.

www.duolingo.com
  • gerard  (23.10.14 18:37:57)
belli bir altyapıya sahip misin? o zaman belki olabilir fakat diğer türlü ileride kesinlikle seni çok zorlar. yani düzgün öğrenmen çok daha uzun zamanını alır, he diyorsanki sokakta, restaurant'ta, iş yerinde insanlarla anlaşabileyim o ayrı. ama yetkin bir almanca sahibi olman çok daha uzun süreni alır bence. bu arada almanca çok zor :(

  • bosver nicki  (23.10.14 18:53:36)
immersion programı denen naneyi bi araştır bak.

  • klassno  (23.10.14 19:23:20)
2-3 hafta dil bilgisi çalıştıktan çocuk kitapları okumanı öneririm. anlamaya çalıştıkça gramer bilgin de yerine oturur, ayrı bir kelime çalışması yapmana da gerek kalmaz. zamanla daha ağır kitaplara geçersin.

  • vonkaiser  (23.10.14 19:32:55)