Askelik için Birleşmiş Milletler Barış Gücü olayı.

Şu an günümüzde süreç nasıl işlemekte ve nelerden geçmek gerek annenin anlayacağı gibi anlatacak birine muhtacım.

şu ana kadar bulabildiğim en makum bilgi donanımhaberden ve de 2012den. o yüzden günümüzde süreç nasıl işlinyo bilmek istiyorum

başvuru nasıl, nereye yapılır?
girilen sınavın zorluğu nedir? (yds gibi ya da yds den 40 alsan yeter gibi)
her dönemin gitme imaknı var mı konteyjan dahilinde mi?
maaşları neler?
hangi ülke-şehirler var?

bulduğum yazı ise:

"Kafanıza takılan soruları yazayım

1. Sadece 1 Tabur barış gücü askeri gönderiyor. Diğer taburlar kadro kalıyor.

1 Taburda da Muharebe bölüğüne düşen kadrodur. Barış gücü askeri göndermiyor.

Yurt dışına meslekten gidiyorsunuz. Tabi mesleğiniz Tugay da lazım olan bir meslek değilse ve ya Yurt dışında lazım olan bir meslekse

Misal : İnşaat işçisi Lübnan da lazım
Yabancı dil : Bosna da lazım

Neyse meslek yoksa gitme ihtimaliniz artar. Sporunuz iyi değilse gitme ihtimaliniz artar

1. Afganistan

Kabil Bölge Komutanlığı ve ona bağlı 4 kamp var. Tugay komutanı olan bir yer ve Afganistan'da çarşı yok. Yine de Ankara'dan rahat

2. Kosova : 2 haftada bir çarşı var ve bir bölüklük asker var. Biraz sıkıntılı ama Afganistan'dan rahat

3. Lübnan : Maaşı diğerlerinden fazla 1300 dolar ve 2 haftada bir çarşı var. Sahil kenarında müthiş bir yer

4. Bosna : 1 ve 2 deki ülkeler gibi 300 dolar ama Hafta sonu çift çarşı Hafta içi akşam çarşısı ve ortam süper. Rahatlık süper. Nöbet yok bir şey yok.

1 Tabur 3 Tam bir karmaşadır. 450 kişiye çıktığını gördüm kadrosunun. O yüzden sıkıntıdır.

1. ve 2. Bölüklerde eğitim vardır ki o da problem

Karargah rahattır ama komutanlarla hep yüz yüze olmak beladır.

Ankara Mamak da Allah'ın dağına geliyorsunuz. 1 ve 3 tabura düşenler Yemekhane 1300 Metre tepede her gün 3 kere yol gidiyorsunuz 7800 metre demektir siz hesap edin

Kantinde sigara olmak çok sigarasız kalırsınız stok yaparak gidin

A grubu yani 28 lik acemilik yapanlar 4 aydan faza orda
B grubu da 2 ay kadar

Yurt dışı için dövme ve faça olmaması gerekiyor
Yurt Dışı Muayene için 12 dokyora görüneceksiniz

S1 deki Hakan Yüzbaşı bu olayı ayarlıyor. Torpil pek sükmüyor.

Neyse olay bu"

hiç bir şekilde senin insiyatifinde değil bunu baştan söyleyeyim. çok büyük torpilin varsa işler ancak. Ben kendim NRDC-T'de yaptım. isveç'e shapeci olarak gidemeyenler bizim oraya geliyordu. isveç'e gidenler ise her dönem 10 kişiydi.

  • fallthepieces  (23.10.14 17:54:09)
ya arkadaş siz nerden duydunuz bu barış gücü muhabbetini kim nerden kanınıza girdi de 2 günde 50 tane başlık açıldı.

askerlikte hiçbir şeye hiçbir talebin, hiçbir müdahalen olamaz. 24 ekim günü gideceğin yer, birlik ve sınıfın belli olur. o kadar. bitti gitti. yedek subay olursan, acemilikte bir sınava girersin derece yaparsan istediğin şehri seçersin. tüm olay bu. bu kadar.

ekstra bir talep yok. hiçbir zaman da olmayacak. askerliğin ne olduğunu anlamaya çalışın artık.

1 kasım günü mü teslim oluyorsunuz? 1 kasım gününden itibaren hayatına dair hiçbir talepte bulunamazsın, nereye gidicem, ne zmaan gidicem, kimle gidicem, kaça gidicem, kaç zamanda gidicem hiçbiri senin kontrolünde olan şeyler değil. birliğinde hiçbir şeye hiçbir talepte bulunamazsın.

amk şunu kabullenin bi içselleştirin artık askerliğin nolduğunu anlayın ya.

24 ekim günü barış gücü yazarsa, barış gücüsün.
yazmsa, ne yazarsa osun. fazlası değil. eksiği değil.
  • kamera motor  (23.10.14 18:00:51)
kamera motor+binbaşı

ya mına koym kurmay başkanı tanıdığınız yoksa açmayın şöyle başlıklar.
ne başlığı ya, duyurular
  • namus ninjası  (23.10.14 18:16:27 ~ 18:17:08)