bir sayfa kaç dakikada okunur?

standart a4 sayfası. metin anlaşılması gayet kolay, normal bi' yazı. dili ağır olmayan bir hikaye düşünün. güzel güzel paragraflarına ayrılmış falan, kitaptaki gibi.

böyle bir sayfayı ne kadar sürede okursunuz? çok saçma görünebilir soru ama benim açımdan önemli hehe.

2 dakikaya yakın. daha az ama yakın.

  • namus ninjası  (23.10.14 17:33:12)
max. 30-45 saniye arası herhalde bahsettiğin içerikteyse.

  • Sskywalkeremre  (23.10.14 17:42:15)
Dikkatim dağılmazsa 2 dakikada okurum gibi geliyor. Önemliyse çok eve gidince deniycem.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (23.10.14 17:42:48)
@bagdf, yok abi sağol, o kadar değil. yani şöyle söyleyeyim, yarın psikiyatriste göstereceğim bir kısmını. aldığım duyumlara göre psikiyatristler bu tip yazılara şöyle bir göz gezdirirmiş sadece. ben gerekirse seans zamanından yiyin ama bunu baştan sona okuyun diyeceğim. o yüzden merak ettim. gidip önüne 10 sayfa koymak da istemiyorum. 3 ya da 4 olacak. 10 dakikada okur umarım. gözümün önünde okusun istiyorum. hem külfet olmasın şimdi eve gidip de benim yazımı okumaz kadın. yüz yüzeyken okusun hem bi tepkisini ölçiyim.

  • pescador  (23.10.14 17:51:38)
koy buraya bir örnek, yazalım okuyup.

  • sen git ben geliyorum  (23.10.14 17:55:25)
buna benzer bir örnek bulamam sanırım, kendi okutacağım şeyi de koyamam maalesef. bayağı özel şey var içinde. gerçi anlaması kolay dedim ama pek kolay da değil ya, paragraf süren cümleler var. 2,5 dakika desek?

  • pescador  (23.10.14 17:57:07)
Ben genelde 1.5 dakikada okuyorum. Ama bu kişiden kişiye göre değişir tabii

  • secilmis uye  (23.10.14 19:10:40 ~ 19:11:00)
hızlı okuma kursu almış birisi için 30 saniye falan

  • reavelyn  (23.10.14 19:18:42)
sesli okumada yaklaşık 2 dakika. sessiz sana kalmış, ortalama 1 diyelim.

  • klassno  (23.10.14 19:30:30)