rüyamızda gordugumuz tanımadıgımız insanlar

bunlar kim?
bir şekilde gorup unuttugumuz birileri mi?

rüyada gördüğün her yüzün, hayatında en az bir kere gördüğün birine ait olduğuna dair bir şey vardı. teori mi, hipotez mi, nedir o şey bilemedim ama.

  • devilred  (22.10.14 23:21:41)
Hic tanimadigimiz birini ruyamizda goremezmisiz diye duymustum bi yerlerden.

  • rayde  (22.10.14 23:21:57)
evet öyle. rüyamızda gördüğümüz ama tanımadığımız yüzler aslında bizim daha önce mutlaka bir yerde gördüğümüz kişilermiş.

  • rock n roll  (22.10.14 23:22:37)
Bununla ilgili birsey okumadim ama bana sorarsan kesinlikle sagda solda en az bir kez gormus oldugun insanlar bunlar. Bir ara bunun uzerine uzun uzun dusunup bu sonuca varmistim. Yanilacagimi sanmiyorum.

  • delifaruk  (22.10.14 23:23:35)
dün gece rüyamda, bir evde oturmuş beni bekleyen, memeleri açık 5 kadın gördüm. kapıyı açtığımda nerde kaldın seni bekliyorduk dedikleri anda uyandım.

şimdi ben bu kadınları tanıyor muyum veya tanışacak mıyım ?
  • readmymind  (22.10.14 23:25:24)
neye göre söylendiğini bilemiyorum ama bir yerlerde gördüğün birileri oldukları iddiası şayet doğruysa, fotografik tipte hafızaya sahip olmakla da ilgili olmalı o zaman; çünkü bu tip belleğe sahip kişiler bilhassa gördükleri yüzleri kim olduklarını bilmeseler de nadiren unuturlarmış.

  • dafaiss  (22.10.14 23:26:40)
bence cgi illa görmene gerek yok

  • murtazaaaaaa  (22.10.14 23:32:17)
hayır bence rüyalarda hayatta hiç görmediğimiz kişileri görebiliyoruz. metafizik. bir kişiyi rüyamda görmüştüm sonra tanışmıştık.
ama bir teori vardı, ancak günlük hayatta orda burda gördüğün kişileri görebiliyormuşsun rüyanda.

edit: benden önce yazmışlar zaten teoriyi.
  • sayns  (22.10.14 23:33:35 ~ 23:53:55)
Vay be, hakkaten teorisi varmis:)

@sayns Belki daha once yoldan gecerken falan bir an icin gormussundur o kisiyi?
  • delifaruk  (22.10.14 23:38:40)
o zaman hz muhammedi rüyasında görenler nolcak hic fotosu yok

  • murtazaaaaaa  (22.10.14 23:40:55)
doğuştan kör insanların rüyaları sadece sesten oluşuyor bu durumda gerçekte görmediğimiz bir şeyi rüyada görmeyiz, kurban bayramı arifesinde ertesi gün kurban edilecek hayvanı rüya gürürken yakaladım bu durumda rüyanın metafiziği de yalan oldu benim için :))

  • Sir Anthony Hopkins  (23.10.14 09:58:31)
bence hiç görmediğimiz bir insanı rüyada değil uyanıkken bile hayal edemeyiz. yani gözünüzün önüne bir sima getirmeye çalışın. mutlaka daha önce gördüğünüz birisinden esinlenirsiniz. bilinçaltı ısıtıp önünüze getiriyor.

  • corneillus  (23.10.14 10:24:03)