Bahçedeki kedileri kısırlastırmak istiyorum.

Sürekli yavruluyorlar. Biraz önce yine kedi yavrusu miyavlıyordu. İndim aşağıya baktım meğerse 3 tane daha varmış. Başında da beslediğim kedi. Tısladı. Yaklaştırmadı. Bunun gibi bir tane daha var. O da yabani. Çocuklarını da yabani yetiştiriyorlar. Toplamda yedi oldular. Apartman ahalisiyle başım dertte zaten. Bir de bu yeni yavrular yüzünden iyice ortam gerilecek. Hiçbir şekilde yemek vermemem istenecek yuvaları dağıtılacak vs.
Ben de diyorum ki şu sürekli yavrulayan iki tanesini kısırlaştırayım. Ama iki sorun var. Bir bu kedileri nasıl yakalacağım. Hadi yakaladım, ücretsiz yaptırabileceğim bir yer var mı? Yoksa en ucuz nerede yaptırabilirim?
Ya da artık yemek vermeyi falan bırakıp hiç uğraşmayayım mı? Buna da gönlüm el vermiyor. Özellikle ikisini sadece ben besliyorum. Gölgelerinden bile korkan tipler.

bir çok belediye sokak kedilerini ücretsiz kısırlaştırıp aldığı yere salıyor geri.

  • dinsiz adam  (22.10.14 19:46:47)
Hangi şehirde ve semttesiniz? dinsiz adam'ın dediği gibi bir seçenek var. Bir de belediyeye götürüp kısırlaştırıp hemen eve getirebilirsiniz, geceyi sizde geçirirler narkoz etkisi geçene kadar, sonra bırakırsınız gene sokağa. Böylece belediye gene aynı yere mi salacak sorun ortadan kalkar.

  • mutlusismankedi2015  (22.10.14 19:49:56)
İstanbul/ Kartal.

  • mornie  (22.10.14 19:56:40)
Kadıköy Belediyesi bu konuda iyi, onlarla iletişime geçin derim

  • mutlusismankedi2015  (22.10.14 20:29:02)