Gecimsiz insanlar nasıl evli olabiliyor?

Vardır çevrenizde aksi, ters, sinirli kadınlar/erkekler. Is hayatinizda calisma arkadaslarinizdan, okulda hocalarinizdan, apartmanda komsularinizdan denk gelirsiniz. Kısa süreliğine bile katlanmak zorken bazi insanlar onlara bi ömür dayanıyor.

Aman ugrasmayalim şunla şimdi diyebilecegimiz kadar aksi insanlar nasil oluyor da evli olabiliyor?

öyle sevenler var ki, senin benim sokakta görsek yolumuzu çevireceğimiz insanları ömür boyu bir evin içinde isteyebiliyorlar. onlara da kabir azabı bu hayatın büyük kısmı, ama arada sırada yaşayacakları ufacık sevgi dolu anlar için buna katlanıyorlar.

benim mantığımın almadığı bir durum, ama var böyle insanlar.
  • in pyjamas  (22.10.14 12:59:38)
benim o , iş yerinde sabrım az, toleransım az ,
aman uğraşmayalım şimdi şunla denmesi oldukça işime geliyor :D
dolayısıyla da bilinçli olarak bu durumu destekliyorum (bu kararın etik kısmı tartışılabilir)

gelgelelim evliyim. sevdiğim kişiye karşı oldukça toleranslıyım , hır gür kavga çıkarmam,
tamam kuzu gibide değilim ama çatışmadan kaçınırım mümkun oldukça. 2 senedir evliyim buyuk bir tartışmamız olmadı
  • magoria  (22.10.14 13:49:37)
Gecimsiz dedigin istisnasi olmadan her seyde problem cikaran insan degilse eger, eslerden biri digerine karsi toleransi yuksek oluyor. Digerinin gecimsizlik yaptiginda bu sefer bu kisi tolere ediyor derken gidiyor.

Enistem var mesela iyi adamdir ama evde cok olay cikartiyormus. Teyzem arada bir patlar, enistem o zaman sus pus olurmus. Buna benzer baska aileler de duydum. Iyi mi diye sorarsan degil ama yuruyor evlilik.
  • sayns  (22.10.14 13:59:59)
güzel bir atasözümüzdür; severim: "dinsizin hakkından imansız gelir" derler.

evde eşinin, geçimsiz dediğiniz insandan daha huysuz olması muhtemel.
  • balik kraker  (22.10.14 14:07:06)