sigortali olmayanlarin 213 tl odeme zorunlulugu hakkinda

Arkadaslar gectigimiz temmuzda 5 senedir calistigim isyerinden cikartildim, 10 ay boyunca issizlik maasi alacagim. Bu 213 tl olayi nedir allahaskina? Hic takip etmedigim icin bilmiyorum, suan beni kapsamiyor degil mi? 10 ay sonra boyle bir zorunlulugum olusacak mi? Bundan yirtmanin yollari nelerdir? 10 ay sonra saglik sigortami anne babam uzerinden olursam bu zorunluluktan yirtsrmiyim, benim bundan sonraki hayatkmi ev kadini seklinde devam ettirme hakkim bu 213 tl yi odemeye mi bagli olacak? Bu ne allahaskina? Soklardayim.

Anne babanın üzerinden yararlanman için 25 yaşından küçük ve okuyor olman lazım.

  • sutlu nescafe  (21.10.14 18:03:00)
İşten çıktığın an işlemeye başlar.

  • Alt4y  (21.10.14 18:07:22)
ben de 10 ay işsizlik maaşıyla takıldım bi sıkıntı çıkmadı. borç çıkar moralim bozulur diye pek kurcalamadım açıkçası. bak yine bi huzursuz oldum şimdi.

  • dimitri iskete  (21.10.14 18:08:36)
kadınsan evlenene kadar anne-baba üzerine geçiyorsun. ödemiyorsun o parayı. evlenince de eşinin üzerine geçiyorsun yine ödemiyorsun.

  • sta  (21.10.14 18:09:03)
Yeni nesil bayanlari da kapsadi ama sana vurmamistir 92li falan degilsen

  • divit  (21.10.14 18:15:55)
89lu falansan öyle bi şey yok ya yaş sınırı var onun kadınlar için. mesela ben 89luyum çalışıyorum işten çıksam da babama düşüyo direkt benim güvencem. o şekilde işte.

  • exist is pretty  (21.10.14 18:30:47)
işşizlik maaşı aldığın süre boyunca SGK primleirini işkur ödeyecek
daha sonra babandan yararlanabilirsin "eski kız" isen :) yaş sınırını tam bilmiyorum ama 2008'de 18 yaşından büyük olup babasından yararlanabiliyor olanlar gibi birşey sanırım.bu yasa 2008'i milat kabul ediyor malum.

  • niye ama  (21.10.14 18:34:59)
sanırım yaş sınırı 90 lılar

  • sta  (21.10.14 18:35:21)