telefon tavsiye vol. sonsuz-10 (çok sorulu)

hiç iphone kullanmadım öyle aşırı da bi merakım da yok açıkçası. ama halihazırdaki androidlerin pek çoğu ya ortalama bir tepsi büyüklüğünde ya da özellik olarak pek yeterli değil (ekran, çözünürlük, vs vs).

kullanmakta olduğum s4 mini'nin ekranı tuzla buz oldu malesef. şimdi ben de düşündüm, hazır iphone 6 çıkmış, boyut olarak da isteklerimi karşılıyor (plus olanı değil), bundan mı alsam acaba diyorum.

aranan özellikler:

-samsung miniler/iphone boyutları (büyük olmasın)
-pili ortalama konuşma / sık watsap olayları ve zaman zaman sosyal medya takibi şeklinde kullanıldığında en az geceye kadar idare etsin (gece yatarken şarja takma - sabah çıkarma şeklinde kullanılacak)
-kamera önemli, galaxy ace kullanıyordum kamerası çok iyiydi mesela samsung s4 mini'nin kamerasını hiç sevmedim
-oyunlarla çok işim yok, aramaya sormaya mesaj atmaya fotoğraf çekmeye yetsin işimi görür.

sorulara gelelim:

1- tavsiye edebileceğiniz telefon(lar) neler? f/p önemli bittabi
2- iphone'a o para verilir mi?
3- hiç iphone kullanmadım, android'den de gayet memnunum açıkçası, hesaplardı bilmemneydi sorun yaşar mıyım değiştirmeye kalkışırsam?

(ben kısa kesemiyorum anladım. allahtan gönül işleriyle alakam yok, destansı duyurular açabilme potansiyelim varmış.)

teşekkürler şimdiden, iyi günleeer.

sırf batarya performansı için sony xperia z3 compact'a gözümü diktim ama bataryasının çıkmaması benim için dezavantaj ve ön/arka camlarında çatlama şikayetleri gelmeye başladı. biraz daha bekleyip görmek lazım sony bir çözüm bulacak mı buna

  • argent dawn  (21.10.14 11:21:55)
en basit şekilde şöyle söyleyim. android şişen bir işletim sistemi. apple kapalı kutu. apple pahalıdır ancak bir tuşu bozulsun ki zaten 3-5 tane var, tamir edilmez yenisi verilir. apple değer mi değmez mi kısmında ise, kaliteyi ve hizmeti satın alıyorsun. yoksa apple la aynı fiyatlara belki de daha düşük fiyatlara özelik olarak daha üstün android cihazlar olabilir. işte bu noktada tercih meselesi. hani sıfır araç alıp 5 yıllık servis ücretinide vermek üstünede sınırsız yol yardım paketi almak gibidir apple. tabi bunlar bence çokta kasma hacı alt tarafı telefon.

  • gokhan atestepe  (21.10.14 12:04:37)