Nereye kadar gidecek bu iş? (istanbul trafik vs)

temmuz sonunda, 7.30'da otobüse bindiğimde işe 20 dakika erken geliyordum.

o günden bu güne, kademe kademe daha erken kalkan otobüslere biniyorum. bu hafta 06.55'te bindiğim otobüs ile işe 10 dakika geç gelmeye başladım. saat kaça kadar gidecek bu? ocak ayı geldiğinde 5.30'da falan mı binmem gerekecek?

bu anasını siktiğimin şehri ne zaman yok olacak? ne zaman telef olacak soktumun şehri?

dünyanın en boktan şehrinde yaşıyoruz dostum ne yazık ki. trafiğin mantıklı bi açıklaması yok ki.

sakinleş : tunein.com
  • widee  (21.10.14 09:32:52)
9'da isbasi icin sabah 7'de evden cikiyorum. yarim saat evvel iste oluyorum.

15 dakika yuruyusun ardindan kullandigim toplu tasima araclari.

1 metrobus (sirinevler-mecidiyekoy)
1 metro (mecidiyekoy-sanayi mahallesi)
1 otobus (sanayi mahallesi-seyrantepe)

sadece gidis bu sekilde. ve inanir misiniz 1,2 kez metrobuse tenha binmek icin sabah 6:30'da binmeye yeltendim. ayni kalabalik vardi. saka gibi amk.

arada bi soyle saglam bir felaket dilemiyor da degilim. soyle 8-10 milyon kisiyi goturse, sewvdiklerim haric:)

aslinda arada bir bu kadar yuz, olay gormek guzel oluyor. dusunsene bi anadolu sehrinde bombos minibusle ise gidiyorsan bi yerde ozlersin. ama her gun olunca kotu tabi.
  • mayeskuel  (21.10.14 09:33:15 ~ 09:38:42)
Sabah biraz geç çıktım. Spora sabah gittiğim günler 5.45 gibi çıkarım normalde. Bu sefer 6 oldu. Eskiden 7'ye doğru falan gördüğüm trafiğe şahit oldum. Benim her sene standart çıkışım 15 dk. geriye gidiyor. Nüfus artmaya devam ettikçe bu kaçınılmaz. Bütün yatırımlar buraya yapılmaya devam ederse de bu kaçınılmaz.

  • arnold schwarzeneger  (21.10.14 09:52:47)
istanbul gerçekten insanın ömründen ömür çalıyor.

  • matematik koyu  (21.10.14 09:55:38)
bazen mecidiyeköy'den mecidiyeköy'e 1 saatte gidiyorum...

ağustos'da işe başladığımda 07.15'te çıkıyordum ve işe vardığımda kahvaltı edecek zamanım falan oluyordu. şimdi 6.40'ta çıkıp anca yetişiyorum. 06.40'ta yola çıktığım ilk gün "bu saatte bomboştur oh mis gibi giderim" dedim. demez olaydım bu trafik 3'te mi başlıyor amk? -köprü kullanıyorum mecbur-
  • ack3000  (21.10.14 10:07:50)
Harbi lan sabah bunu bende dusundum, hergun 10dk daha erken cikip 10dk gec kaliyorum. Mecidiyekoyun amk

  • divit  (21.10.14 10:15:27)
Ben de günün çok sayıdaki ssatlerini trafikte harcayanlardanım ama niyeyse çok şey değişmedi. 4 senedir 6:15'te çıkıyorum, 8:00-8:15 arası varıyorum da kaza olmuşsa TEM'de 9:00'u gördüğümüz de olabiliyor doğuk günlerde.

Yaz trafiği ile kış trafiğini ayırmak lazım. Yazın aynı yolu sabah 75 dakikada gidebiliyoruz.

Belediye hizmetlerini övecek değilim kesinlikle, özellikle metrobüs gibi bir ucube varken ve raylı sistemler bu kadar yetmezken. Ama şöyle de bir şey var: "Trafiğe takılmadın, trafiği yaratan sensin!"
www.biketoworkblog.com
Bu yüzden şikayete çok hakkım olduğunu da düşünmüyorum (tabii yol 2.5 saati geçmediği sürece, bir de bunun dönüşü var) Yani "Neden trafik var" diye şikayet etme hakkımızın olduğunu düşünmüyorum ama "Neden toplu taşıma bu kadar yetersiz" diye şikayet edebilme hakkımın olduğunu düşünüyorum.

Çeşitli çözüm önerileri var tabii ki, bir de yürürlüğe konsa.
  • aychovsky  (21.10.14 10:23:10 ~ 10:24:50)
dünyanın en boktan şehri diyebilmek için dünyanın tüm şehirlerini görmüş olmak gerekir. O yüzden elin sikini görmeyen, kendi sikini piyade tüfeği sanarmış.

  • fallthepieces  (21.10.14 10:33:00)
sabahları spor yaptığım için uzun zamandır 6'da kalkarım, 6.50 gibi evden çıkarım, 7.15 gibi ofiste olurum. evim acıbadem'de işim gayrettepe'de.

1 haftadır 7-7.30 arası kalkıyorum, vapurla karşıya geçip 9-9.30 arası ofiste oluyorum. daha uzun sürse de daha çok uyumuş oluyorum, vapur zaten sıkıntı değil, her gün tatile çıkıyor gibi hissediyorum, çok tatlı.
  • [silinmiş]  (21.10.14 10:35:58)
aynı dertlerden müzdariptim gittim bi tane motor aldım şimdi hayat daha güzel.

kartal mköy arasını 30-40 dk arasında alıyorum. öle uçarak kaçarak değil 50-60 km hızla. soğuğun çaresi varda yağmurda biraz sıkıntı oluyor ama
  • prezarlatif  (21.10.14 11:00:43)
vapura 15-20 dakika yuruyorum

8:15 vapuruyla kadikoye geciyorum 25 dakikada. 8:45'te falan kartal metrosuna binip 9'da isyerinde oluyorum.

besiktas-sahrayicedit arasini 2 vasita, 70 dakikada falan aliyorum ve millet cok iyi diyor.
  • yigitovic  (21.10.14 11:28:14)
aynı sorunu bende yaşıyorum normal hallerde 15 dakikada gidilebilcek cevizlibağa tam 1saat 15 dakikada varıyorum sabahları.akşamları daha beter çünkü ceizlibağ metrobüs durağı insan yığını gibi.25 dakikada binebilirsem kendimi şanslı sayıyorum. alışmak zorundayız sanırım

  • neda22  (21.10.14 14:26:43)
motorsiklet kullanımı çoğalıcak mecbur...

  • iiiiiiiiiiii  (21.10.14 14:38:05)
@iii, borçları ödeyim motor alıcam ben de. gerçi hiç motor kullanmadım sakat kalmayız inşallah

  • kamera motor  (21.10.14 16:07:55)