susuz yaz'da o köpek öldürülüyor mu hakkaten?

merhaba, susuz yaz filminde suyu kesilen köylülerden birisinin suyu kesen adamın köpeğini vurduğu sahne var ya, o sahnede köpek öyle bir bağırıyor ve acı çekiyor gibi gözüküyor ki, sanırım hakkaten vuruluyor. günümüzde olsa cgi dersin animasyon dersin eğitimli köpek numara yapıyor dersin falan ama o zaman için pek mümkün gelmedi, hakkaten vurdular mı ki o köpeği ?

edit: gerçi ileriki sahnelerde "karabaş" o boyuttaki bir köpeğe göre çok rahat taşınabiliyor ve iki adet yarası var, bir yerinden vurulmuştu. yapılan bir söyleşide köpeğin vurulmadığını, doldurulmuş bir köpek kullanıldığı söylenmiş ama... neyse bilgisi olan var mı?

muhtemelen gercek. yol filminde de at sahnesi var sansur yemis. hatta cannibal holocaust'ta bir dev kaplumbaga sahnesi var ki sorma gitsin.
su siralar boyle seyler cok dikkat cektigi icin canlilara zarar vermiyorlar pek ama eskiden kimse dinlemiyordu.

  • bohr atom modeli  (21.10.14 05:02:02 ~ 05:02:32)
apocalypse now'da at, öküz gibi birşey kesiyorlardı.

  • yons  (21.10.14 09:20:49)