ilginç-farklı yemek alışkanlıklarınız

şu an yoğurt tulum peyniri yiyorum. bunları biririne karıştırarak yani. ama ne zaman bunu yapsam çevremdekiler garipsiyor.

bunun dışında mc donalds - ptates-ketçap-dondurma üçlemesi var patatesi dondurmaya batırıp sonra ketçaba batırıp yiyorum.

makarnalara hep nar ekşisi dökerim :D

yediğim ve içtiklerimin uyumunu pek önemsemem.

geçen haftalarda içtiğim mercimek çorbası yudumu akabinde üzerine ice tea limon içmem dikkat çekti mesela

tatlı üzerine ayran içebilirim. yemek üzerine süt içebiliyorum( karnıyarık vb) normal bunlar. değil mi?

sizde var mı etraftan a aa o ikisini birlikte mi yiyorsun diye duyup, sevdiğiniz alışkanlık.

edit: benimkiler garip mi değil mi?

Benim yok da İtalyanlar pastırmayı kavunla yiyor mesela.

  • suicides underground  (21.10.14 00:53:34)
@suicides underground hiç aklıma gelmedi bile bütün meyvelerle yemekleri birlikte yiyebiliyorum.

lakin hayatımda hiç pastırma sucuk vb şeyler yemedim. ama kavunla yediğim her yemeği yerim :D
  • gördüğünüze inanın  (21.10.14 00:54:49)
benim yok da pislik kuzenim karnı acıkınca ketçapla mayonezi karıştırıp kaşıklayarak yiyordu. bildiğin kaseye döküp yoğurt yermiş gibi. düşününce bile midem bulanıyo.

  • pescador  (21.10.14 00:55:43 ~ 00:56:02)
Kırmızı mercimek çorbasının içine birkaç kaşık yoğurt atıp yemekte güzel oluyor. Tencereye değil tabi, yediğim tabağın içine. Hafiften ekşiyor böyle nahoş değişik oluyor.

  • korsan dilenci  (21.10.14 00:58:55)
patates ile dondurma yiyen bir sevgilim vardi ama yogurt ile tulumu karistirmak garip geldi bana.

  • grimer  (21.10.14 00:59:23)
pastırmayı çilek reçeliyle yiyorum. çiçek ekmek arasında çok güzel oluyor.

yukarıda verilen örneklere ise midem bulandı. pastırma-kavun hariç.
  • m e l t e m  (21.10.14 01:01:11)
ben denemedim ama kuzenim bulgur pilavı üzerine balın müthiş bir lezzet olduğunu söylüyor, fırsat bulursam deniycem.

  • baba jo  (21.10.14 01:02:11)
@baba jo. evet çok güzel oluyor (:

ben bulgur pilavını yoğurt/bal/narekşisi/sade dondurma/ketçap la birlikte yiyorum. tabi tek tek (:

edit: ve üzümle. üzüm her yemeğe uyuyor. bir lokma yemek sonrası ağıza alınan soğuk yeşil üzüm. <3
  • gördüğünüze inanın  (21.10.14 01:04:02 ~ 01:05:24)
Yaptigim en tuhaf karisim pilavla cacigi karistirip yemek. Bence gayet guzel oluyor.

  • fraise  (21.10.14 01:04:53)
Bana çok normalmişsin gibi gelmedi :)

Ben de biraz anormalim. Kahvaltıda sıraya sokarım masadakileri. Önce tuzlu yerim mesela. Domates, zeytin, peynir falan. Sonra tatlıya geçiş aşamasında masada karpuz varsa karpuz-peynir yerim. Sonra da tuzlulardan daha fazla yememeye karar verdiğim zaman kaymakla bir şeyler yerim. En önemli prensibim de tatlı kısmına geçtikten sonra tuzluya dair herhangi bir şey yememek.
  • aguilas negras  (21.10.14 01:04:58)
feralkitchen.com

Prosciutto (pastırma) ve kavunu tavsiye ederim. Bir de çin yemeklerinde ananas oluyor et yemeğinin içinde.
  • suicides underground  (21.10.14 01:05:33)
@fraise evet çok güzel ama garip sayılmaz :p

@aguilas negras: prensibin kötüymüş :p bir tatlı bi tuzlu gitmek çok keyifli <3
  • gördüğünüze inanın  (21.10.14 01:07:05)
ananasın içindeki bir enzim etin sindirilmesine çok yardımcı oluyormuş. ayrıca ananas ve et birbirine gerçekten çok yakışıyor. yalnız ananas da biraz kavrulacak.

op (başlığı açan) sen biraz değişikmişsin de ben senin yerinde olsam umursamam milleti. bence şu ana dek keşfedilmiş farklı lezzetler bu şekilde keşfediliyor. marinasyonlar, soslar, türlü türlü yemekler. takma milleti. tadını seviyorsan ye iç.

ben yeni yakın şöyle yapmaya başladım mesela: koca bir kase süt, içine lor peyniri, içine ülker saklıköy yulaflı bisküvi kırıkları, en üstüne de bol bol tarçın. mama gibi oluyor ama çok doyurucu, protein ağırlıklı. uzun süre de tok tutuyor.

baklavayla ayran güzel gidiyor. bilumum şerbetli tatlılarla.

bak bakkal amcaların teneke peyniri var ya hani, böyle çok kaliteli olmayan, çok yağlı olmayan, hafif ekşi. onunla da pötibör bisküviyi dene. mükemmel.

bir tane daha: dolma yeşil zeytin (biberli) ve çokokrem. ekmeğin arasına ikisinden de bolca koy. ekşi, tuzlu ve tatlı. yok böyle bir lezzet. mutlaka dene. mutlaka.
  • yirmisantim  (21.10.14 01:14:44)
her gece nerdeyse peynir yerim. Neden bilmiyorum. Aseriyorum resmen.
yaninda bisey olmadan takir takir gidiyor hemde.

  • kedidir o kedi  (21.10.14 01:18:03)
Tutku yiyip ayran içerdim, arkadaşlara garip gelirdi. Ama tatlı ve yoğurtlu güzel bir uyum bence.

Buzdolabında artmış salata ve pilav varsa, salatayı pilavın üzerine döküp yiyorum. Ya da yoğurtla karıştırıp yiyorum pilavı.
  • bazilika  (21.10.14 01:19:55)
kuzenimin eşi tatlı ile turşu yiyordu mesela çok yadırgamıştım görünce. geçende de tv'de salatalığın ortasındaki çekirdekli kısmı çıkartıp tereyağında biraz çevirdikten sonra etin yanına garnitür yapmışlardı. onu deniycem ama.

  • kakao  (21.10.14 01:24:57)
@fraise aynen muhtesem oluyor.

Ben patetes puresine recel karistiriyorum mesela cok guzel oluyor.

Tulum peyniri ile labne peyniri karistip yiyorum.

Ayrica aynen her yemegin yaninda sut icebilirim.
  • c1b2k3  (21.10.14 01:26:04)
tatlıyla ayran yan yana da gider onu geç. patates milkshake olayı da hangi dizide vardı hatırlamıyorum(breaking bad olabilir) saçma gelmişti.

ben salatayla pilavı karıştırırım. bi de çaya çok az tereyağ atarım(kokusu mükemmel -sütlü çay gibi)

çorbalara sıcakken biraz yoğurt koyarım(ekşiyince güzel oluyo)

bi arkadaşım da peynirle çikolata yerdi. tatlı şeylerle aram olmadığı için sevmem tabi.
  • seksen9  (21.10.14 01:32:15)
ben hamburger ve parmak patates yanında milkshake'e bayılırım.

kırmızı şarap yanında bitter çikolata yerim.

bunlar bence hiç ilginç olmasa da başkalarına ilginç gelebiliyor. yukarıda ilginç bulunduğunu görünce ben de patates-milkshake sevdiğimi yazayım dedim.

alışıldık tatlara tatlı, ekşi, acı tatlar katmayı da seviyorum. çin et yemeklerindeki ananas gibi... köfteyi kızılcık reçeliyle yemeyi, salatalara yeşil elma koymayı, biberli çikolatayı severim. tek değilim ama bunlarda da. :)

bir de haşlanmış mercimekle ton balığını karıştırıp yemek çok güzel oluyor.
*edit: yeşil mercimeği direkt suya atıp haşlıyorsun. suyunu çekiyor. soğuyor. yağı süzülmüş ton balığıyla karıştırıyorsun. bundan farklı bir şey, sulu mercimek yemeği filan düşünmeyin. :) salata yani bu da bir nevi.
  • m e l t e m  (21.10.14 01:53:24 ~ 02:00:41)
dondurmalı kazandibini çay eşliğinde yememi yadırgayan bir çevrem var. bu konuda beni yadırgamalarını da ben yadırgamıştım. bu şekilde bir beslenme alışkanlığı olan mutlaka birileri vardır bu hayatta diye düşünüyorum.

peyniri bulduğum herhangi bir reçele bandırarak yerim.

nar ekşisi demişken aklıma geldi. yanlışlıkla nar ekşisi yerine pekmez dökülen bir salata yemiştim ; hayatımda yediğim en güzel salataydı.

tahin-pekmez karışımına lokma tatlısını bandıra bandıra yiyerek kilolardan kilo beğenebilirim.

tatlıyla tuzlunun yegane uyumu cici bebe, süt , bal ve peynir karışımıdır sanırım.
  • montauq  (21.10.14 02:50:52)
ballı baharatlı yerinde marine edilmiş tavuğa hastayımdır.

  • Solem  (21.10.14 02:53:30)
montauq yazınca aklıma geldi, kadayıfı tahinsiz yemem.

  • seksen9  (21.10.14 02:58:18)
ekmek arası baharatlı cips . bazı geceler favori yiyeceğim oluyor kendileri. yokluktan falan değil :D

  • nickimi yermisin  (21.10.14 03:23:07)
erigi sekerle yerim. muzun etrafindaki puturlu kisma uyuz oluyorum. yalnizsam o kismi bicakla soyar muzu dilimleyip yerim. karpuzun bir tek dip kisimlarini yerim. jelibonlari bazen emerek yerim. kadayifi ters dondurup yerim.

  • John Finn  (21.10.14 10:30:31)
kimisi tuzlu-tatlı karşımını sevmez ama ben peynirin üstüne bal sürüp yemeği severim

  • neferkitty  (21.10.14 10:33:27)