Kendi meyveli cikolatami yapmak (anlayan gelsin)

mantigim soyle ki

bol sutlu cikolatayi eritip, icine kuruyemisti, kuru meyve idi boca edip, donmasini bekleyip, yesem. normal cikolata gibi olur mu ?

olur tabide küvertür al ucuza gelsin. birde dogrudan erıtmey kalma cıkolatayı yakarsın benmari ya da sık sık kontrol etmek sartıyla mıkrodalga kullan.

  • hayvan gibi yazar  (20.10.14 23:20:08 ~ 23:20:51)
Benmari eritilmiş çikolatayı tepsiye yayıp hemen kuruyemiş/meyveyi eklerseniz çok da güzel olur. Şunlar ilham verebilir: www.marthastewart.com

  • fotrsapka  (20.10.14 23:25:22)
benmariyle eritirsen pek tabii olur.

  • gerard  (20.10.14 23:25:23)
tadını sevdiğiniz iyi bir çikolatayı benmari usulü eritirseniz en kısa yoldan olur istediğiniz şey. çikolata kalıplarını da kullanabilirsiniz. kuvertür çikolata kullanmayın ama sizin isteğiniz için tat olarak pek uygun değil.

  • kırmızıkaşekaban  (20.10.14 23:33:18)
Icine taze meyve koymadigin surece tabi ki olur. Cikolatayi benmari usulu eriyip içine istediklerini karıştır.

Düz bir yüzeye yağlı kağıt ser ve çikolatayı dök, spatula veya kaşıkla yayıp şekil ver ama direkt dolaba alma. Oda ısısına gelsin en azından dolaba koyacaksan.

Küvertürler tekrar katılsşınca yeterınce sertlrşmiyor. Bir de sütlü çikolatayı benmari de olsa çok fazla sıcakta bekletmeyin, yapısı bozulur.
  • april12th  (20.10.14 23:50:55)
Bir de beyaz çikolata kullanmayın, çok fena ayrışıyor. Kakao oranı ne kadar yüksekse o kadar iyi sonuç alırsınız.

  • whoosie  (21.10.14 09:52:14)