Sürekli ve severek takip ettiğiniz internet siteleri (ingilizce)

arkadaşlar gazeteler dışında hiç bir şeye bakmıyorum.

bıktım artık bana eğlenceli bilgi veren, güncel olarak takip ettiğiniz ama İNGİLİZCE olan sayfa tavsiye eder misiniz lütfen.

www.popsugar.com

magazin için değil sekmelerinde eğlenceli yazılar oluyor genelde.

bir de bu :

www.newscientist.com
  • neferkitty  (20.10.14 21:47:44 ~ 21:50:19)
io9.com

  • an engineer  (20.10.14 21:52:20)
  • m e l t e m  (20.10.14 22:06:35 ~ 22:06:54)
  • mirty  (20.10.14 22:12:42 ~ 22:13:07)
www.ted.com ted'i duymuşsundur zaten.
www.coursera.org internetten dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerdeki derslere girmece.
www.stumbleupon.com ilgi alanlarına göre sayfa bulan site.
www.brainpickings.org güzel yazılar var burda, okunur.
www.informationisbeautiful.net ilginç rakamların falan görsel sunumları var burda.
www.space.com uzayla ilgili süper bir site.
www.howstuffworks.com bu baya iyi, karıştırıp içinde kaybolmalık. anlatmıyım sne karıştır.
lizardpoint.com burda coğrafya quizleri falan var, faydalı baya.
unplugthetv.com sana izlemelik öğretici videolar öneriyor.
www.reddit.com ekşinin çok daha kapsamlı hali, çok çok iyi site. geyik de dönüyor bilimsel tartışmalar da.
www.paradoxes.co.uk meşhur paradoksları anlatan bir sayfa.

2-3 tane de faydalı süper ötesi youtube kanalı koyayım

www.youtube.com bence youtube'daki en iyi kanal bu. iki serisi var sevdiğim. birinde bi zenci abi, gangsta şivesiyle önemli edebi eserlerin özetlerini anlatıp sonra analizlerini yapıyor, tek kelimeyle dört dörtlük. diğer serilerinde de 8-bit atari mantığıyla filozofların felsefelerini açıklıyor. o da süper.

www.youtube.com bilimsel konuları falan basitçe anlatan güzel bir kanal.

www.youtube.com bu da felsefi konularda kafa açan bi abi, çok seviyorum dinlemeyi.

www.youtube.com bu eleman da bedavaya piyano dersi veren bir piyano hocası. ilgini çekiyorsa buyur.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.10.14 22:21:05)
  • otonom  (20.10.14 22:23:36)
  • baba jo  (20.10.14 22:25:56)