yabanci uyruklu biri tr'de banka hesabi acmak isterse ne ic'ap eder?

sevgili lazonya'lilar,
vergi no olmadan hesap acilamiyo diye birsey söylemisler bizim gencoya. asli asdari var midur? galiba tc vatandasi sadece tc kimlik no ile acabiliyo.
bizim rus nasil yapacak? para aktarip kendi hesabina, is icin kullanacak, malum 10bin euro üzeri yaninda getiremiyon ucakda.
denizbank ruslarin ya bi de onlara mi danissin daha mi rahattir? mevzuat aynidir, ama ülkede mevzuatin umursanmadigi gayet durumlar da oluyo neticede...

ticari hesabı çalışma izni olmadan açacaklarını zannetmiyorum.

  • fucking machine in my head  (20.10.14 12:56:22)
otel adresini verebilir mi ferdi hesap acmak icin?

  • rusdemezale  (20.10.14 13:07:17)
otel olur mu bilmiyorum ama aynısı arkadaşımın başına geşmişti, yurt da kaldığına dair resmi bir belge istemişlerdi üniversiteden hesabı açmak için. belgeyi alamadığı için hesap açamamıştı. sonrasında ne oldğunu bilmiyorum valla.

  • t joe  (20.10.14 13:10:23)
ne abuk ülke lan bura. adam para getiriyo cari acigi kapatiyo. mevzuata bak cay demle.. falancanin yaninda oturuyom dese o da olmaz, 3 aylik vizeyle gelmissin diyecekler. helal parami legal yoldan getirmek istiyom tüm olay bu!
illa reza sarraf'lik mi yapak !?

  • rusdemezale  (20.10.14 13:17:15)
potansiyel vergi numarası alması lazım.

  • [silinmiş]  (20.10.14 13:22:57)