[]

Müdüre ulaşma

Yurtdışında yaşıyorum, yaşadığım yerde küçük-orta ölçekli bir mühendislik firmasının müdürü Türk, çok şaşırdım, genelde burada rastladığım tüm Türkler dönerci, kebapçı tayfasıydı. Adam mülayim, dürüst bir tip gibi gözüküyor arada sırada bölgedeki Türk gazetesine çıkıp eğitim, öğretim, toplumumuzun kalkınması lazım vs diye demeç veriyor:) Çalışanlar full yabancı sanırım. Alan tam benim alanım. Ben de Türkiye'nin en iyi ünilerinden birinden firmanın çalıştığı alandaki mühendislikten mezunum. Oturum, çalışma izni vs sorunum yok. Cv'mi internet sitesindeki maillerden yollasam adama ulaşmama ihtimali fazla. Ben bu adama nasıl ulaşabilirim, sizde çalışmak istiyorum diye? Linkedin kullanmıyorum. Bizzat şirkete gitsem, sizde çalışmak istiyorum desem çok mu abes kaçar? Tanıdık, manıdık da yok. Ne yapayım?
 
randevu isteyin.tanışmak istediğini belirtin. ama bunu "ben de türk'üm iş arıyorum" şeklinde anlamaması lazım buna dikkat edin.

yanlış olmasın hocam sakın, öylesiniz diye demedim ama adama çok kişi gitmiştir böyle belki bıkmıştır diye söyledim.
  • c1b2k3  (19.10.14 21:56:06) 
Muhtemelen adamla sadece Turk oldugu icin bir cok Turk iletisime geciyordur ama bu insanlar arasinda sizin seviyenizde tahsili olan pek yoktur, bu nedenle rahat olun. Firmayi arayip adamin mail adresini alip yazabilirsiniz, calistiginiz alan benim alanim, sizinle tanismak isterim dersiniz, gorustugunuzde de derdinizi anlatirsiniz.

Ben de bir zamanlar bu isi yapmistim, o sira is bulmak degil amacim gelecege yatirim yapmakti, gorustugum kisi de "her gun onlarca mesaj geliyor, coguna cevap bile veremiyorum" demisti, bu nedenle ilk mesajinizda beklenti icinde oldugunuz izlenimini yaratmayin derim..
  • mocha  (20.10.14 08:17:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.