xperia arc s root etme (link2sd içerir)

benim beni deli eden bir adet xperia arc s telefonum var. yeni telefon alma imkanım yakın zamanda yok gibi görünüyo ama telefonun hafızası o kadar dolu ki gelen aramaları açmama bile izin vermiyo artık bırakın yeni program yüklemeyi veya olanı güncellemeyi. telefonda doğru düzgün yüklü bişey de yok esasında ama kendi hafızası çok az olduğundan hemen dolup error veriyo.

link2sd yükle telefon rahatlar dediler bunu kullanmak için de root etmek gerekiyomuş meğer.

ben bu telefonu en basit şekliyle root etmek istiyorum. şu an işyerimde olduğum için herhangi bi indirme yapamıyorum ama unlockroot.com sitesinden ilgili programı indirip yönergeleri izleyip işlemi tamamladığımda rootlamış olacak mıyım? yoksa öncesinde sonrasında başka işlemler de yapmam gerekir mi?

bi de sonrasında link2sd kullanabilmem için ekstra alan ayırmam lazımmış bu işlem nasıl yapılıyo?

erootla çok kolay sadece 1 2 tık vidyosu da var yutupta

  • partizan  (17.10.14 15:05:42 ~ 15:06:13)
@partizan eroot kurup denedim ama olmadı sıkıntı çıkardı benim telefon. "security hole might be available but i need more knowledge to try about it..." diye giden bi hata mesajı verdi. eroot gibi başka program var mı?

  • kakamelsokoban  (17.10.14 15:33:50)
yapmadan önce usb debuggingi bir de bilinmeyen kaynakları falan aktive etmek gerekiyor galiba ondan olmus olabilir.
google'a one click root yazınca bir seyler daha çıkması lazım

  • partizan  (17.10.14 16:17:01)