bu senenin gribi hakkında konuşalım

bilmiyorum sizin fikriniz ne ama bu senenin gribi çok uzun sürüyor ve iyileşip iyileşip tekrar tekrar hasta ediyor, sizde de böyle mi oluyor?

ayrıca eskiden söylenen ilaçla 1 hafta yatarak 7 gün mantığı da çalışmadı ben de, yatıp dinlendiğim halde geçmedi benim grip, sizde de böyle mi oldu?

  • lllllllllllllllllll  (17.10.14 11:51:08)
birebir aynısı oldu 2 hafta hasta yattım iyileştim gene hasta oldum

  • basond  (17.10.14 11:58:59)
@basond: geçmiş olsun, peki sizde gece üşüme oluyor mu, sıkı sıkı giyinseniz de yorgan örtseniz de?

  • lllllllllllllllllll  (17.10.14 12:04:22)
geçen sene de öyleydi grip.
metabolizmanı kuvvetlendirmeye bak.

  • dessy  (17.10.14 12:04:34)
aynen ya 2 hafta sonra yine hasta oldum ben. ilki kadar etkili olmadi tabi supradyn'e mandalin'e falan abandim ben.

  • hjarteblod  (17.10.14 12:05:46)
@dessy, @hjarteblod: ilginiz için teşekkürler.

söylediğiniz şekilde hareket ediyorum ben de, geçmeyince ben de 10 gün önce solgar vm 2000 ve imuneks almaya başladım, bunlar şimdiki hastalığa ne kadar yardımcı olur bilmem ama bundan sonrası için faydalı olur, bundan sonra ağustos'un başında bunları almaya başlayacağım
  • lllllllllllllllllll  (17.10.14 12:12:44)
Kemiklerde sizlama var mi eklemlerde? Benim acayip sizliyor la

  • rhollor  (17.10.14 12:15:42)
bende üşüme olmadı pek

  • basond  (17.10.14 12:16:25)
@rhollor: bende eklemlerde sızlama olmadı yanlış hatırlamıyorsam söylediğiniz gibi kemiklerim sızlamıştı, bir de 1.5 aylık sürede 2 defa (2-3 hafta arayla) 1 gün boyunca belim tutmadı ayağa kalkmakta zorlandığım oldu

  • lllllllllllllllllll  (17.10.14 12:18:23)
2 hafta içinde 2 defa hasta oldum ben de. Peşpeşe. İkisi de boğaz ağrısıyla başladı. İlki nezleye çevirdi, ikincisi sadece boğaz ağrısıyla kaldı.

  • otonom  (17.10.14 12:23:33)
@soylu: aynen beni de deli etti

gece geri gelen boğaz ağrısına nasıl bir çözüm bulunabilir, önerisi olan var mı?
  • lllllllllllllllllll  (17.10.14 12:45:57)
bu grip boku nasıl beceriyorsa her sene bir öncekinden vurucu olmayı başarıyor lanet şey. ben henüz bu sene hasta olmadım ama geçen sene 15 gün evde yatmak durumunda kaldım, hiç abartmıyorum 15 gün kafamı çıkaramadım dışarı. bu sene olmamak için her türlü önlemi alıyorum, bir 15 gün daha "off" geçiremem.

şöyle bir tavsiye verebilirim sadece, bulunduğunuz ortamı nemlendirin. kaloriferin üzerine ıslak havlular koyun, mutfakta çaydanlıkta su kaynatın sürekli vs. zira bu grip virüsü nemli ortamlarda yaşayamıyor ve çoğalamıyormuş. hoş, gerçi benim bu okuduğum makale 2 sene öncesine ait, belki 2 senede arkadaş kendisini geliştirmiş, nemli ortamlara uyum sağlamış olabilir. mikrop şey.
  • fengari  (17.10.14 12:47:37)