Filtre kahve makinesi önerileri?

kahve makinesi almak istiyorum, ancak hiç bir fikrim yok. bütçem de çok yok, ucuz ve kolay kullanımlı olsun. bir de sabit filtre, kağıt filtre nedir açıklayan olursa, model öneren olursa sevinirim. bütçem maksimum 150 lira.

  • razvan rat  (15.10.14 19:22:36)
şimdi efendi sana şöyle yardımcı olayım. filtre kahve makinesi denen şey teknolojik bir yapı değil aslında.

teknolojisini şöyle anlatayım ,yapacağım dersen sende evde bile yapabilirsin hemde aynı kalitede kahve verebilecek düzeyde.. yap demiyorum. sadece kaliteli filtre kahve makinesine bakışını değiştirmek amacım. aşağıda su ısınıyor. kaynadığında, buharlaştığında yükselmeye başlıyor. pipetten geçip filtrene ortalama 95 derecede damlıyor.. ısı kaynağı olmadığı için 100 olma imkanı yok. ordan aşağıya 85 derecede geçiyor. aşağıda cam kısımın altında bir ısıtıcı var. 86 derecede tutuyor.

makine kaliteli ya da değil, hiç bir üretici ekonomi yapıp maldan çalmak için aşağıdaki tablanın derecesini 70 e çekmiyor.

ben en ucuzundan bir kahve makinesi aldım yıllaaaaaar önce. 40tl civarı bişeydi. hala da kullanırım. delonghi filan diyenler çıkacaktır. overrated hepsi.. kahveden mi anlamam? muhacir bi ailede büyüdüm ben. çay içilmedi bizim evimizde.

en ucuzuna bak. al.. sabit filtre tüm kahve makinelerinde var. içinde veriyorlar onuda. tel filtre. kahve iriliği ile alakalı.. tahminim satın alacaksın filtre kahve. gidip çektirmeyeceksin.. kağıt filtre de almak zorundasın. yoksa ince çekilmiş kahve için kağıt, iri tane için tel filtre. bu kadar.

edit: ravzan rat in söylediği modellere katılmıyorum. tek fincanlık kahve hazırlayan makine alma. misafirin gelir veya ben gibi 2-3 bardak içersin arada. her bardakta bir filtre mi değiştiricen? her bardakta bir yeniden kahve mi ekleyeceksin? 2 misafir gelse birinin kahvesi soğur 3 bardak hazırlayana kadar.
  • ibomiu  (15.10.14 19:39:21 ~ 19:43:12)
  • angelus  (15.10.14 19:51:58)
@angelus gbi french press düşünüyorsan evet kalite çok önemli bodum da kalitesine göre pahalı olmakla beraber maddi durumu sarsmayacaksa üzülmüyor insan kaç ödediğine

  • ibomiu  (15.10.14 20:15:47)
tipine cok takilmayacaksan markasi hic onemli degil. hepsi ayni isi yapiyor www.youtube.com . ucuz bir tane al gitsin.

  • varg  (15.10.14 20:20:26 ~ 20:20:41)
neredeyse hepisini kullandım ben de. mekanizma aynıdır. çok para vermene gerek yok.

  • simten  (15.10.14 20:22:28)
bütçe 150 liraysa hiç makine alma bence, değmez. direkt aeropress ya da bodum french press'e bak, artan parayla da sözen öğütücü alırsın kendine ya da hem french press hem aeropress :)

özellikle aeropress'i tavsiye ediyorum.
  • soso  (15.10.14 20:45:20)
delonghi

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (15.10.14 22:47:39)
  • white35  (22.10.14 08:54:32)