Laptoplardaki numpad fetişizmi

Arkadaş, sanki herkes excel'le 24/7 rakam giriyor, program yazıyor gibi, yeni laptopların tamamına yakınına bunu koymaları çok mu gerekiyor?

Yeter yahu.

edit: 9 rakamın klavyede 2şer kopyasının olması da tasarım açısından kimseyi rahatsız etmiyor anlaşılan.

ben bayılıyorum ona, gayet de işlevsel buluyorum.

  • devilred  (13.10.14 23:42:05)
bence gerekli o sıra sıra sayılardan bi bok girmek bok gibi amk

  • grid  (13.10.14 23:44:41)
Katılıyorum. Ve nefret ediyorum.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (13.10.14 23:44:48)
İyi ki var, yaşasın.

  • Lim5  (13.10.14 23:46:04)
süper gerekli bence. olmasaydı şu ekstra usbden takılanlardan falan alırdım. sıra sıra olanlar kullanışlı değil.

  • xenophobe  (13.10.14 23:46:52)
yabanci klavye kullanirsaniz hayatinizi kurtaran özellikler. mesela almanca klavyede capslock acikken sayilar yerine !"§%"&$§ semboller aktivlesiyor. sayi girmek icin capsten cik geri gel yapiyorsun.

ben de tepedeki sayilar kaldirilsin diyorum. kullandigim yok hem de bilekleri koydugun mesafeden kullanisli degil. eli kaldiriyorsun kullanirken genelde. F1 vs cok uzak kaliyor lanet tuslar yüzünden.
  • wiillii  (13.10.14 23:51:01)
Numpadsız 15.4" düzgün bir laptop ararken 10 yıl yaşlandım. Şimdiye kadar bulduğum tek düzgün numpadsiz laptop hp envy 14 serisi oldu.

  • cetoxim  (13.10.14 23:52:08)
olması güzel.

  • sutlu nescafe  (13.10.14 23:52:38)
fransız klavyesi al onlarda üstte bile rakam yok

  • divit  (13.10.14 23:53:20)
Çizim yaparken üsttekileri, yazı yazarken numpad kullanıyorum. ikisi de benim bebeklerim.

  • gmzo  (14.10.14 00:05:07)
laptop seçimimi etkileyen bi şey nümerikli klavyesinin olması. koysunlar tabii. (nümerik klavye fanboy uymuşum resmen)

  • snape i başından beri tanırım  (14.10.14 00:07:34)
sacma bir sey. 14 inc laptoplarda olmuyor ve ideal boyut bence.

  • lorenzen  (14.10.14 01:08:34)
bazı 14 inçlerde ve daha küçüklerde yok. kullanıyorum memnunum. ama işim sayı girmeyi de gerektiriyor o zaman yamuluyorum biraz.

  • ozdek  (14.10.14 08:57:30)
ne zaman sayı girişi yapmaya kalksam num pad arar gözlerim.
yoksa eğer derin bir offf çeker, üstteki rakamları sanki 80 yaşında dede edasında tuşlamaya çalışırım. işkence gibidir. rakamları el yordamıyla bulabilmek imkansızdır. sürekli eğilip, bakıp, kontrol esip basabilirsin!!!

  • cliquot  (14.10.14 09:52:09)
mali müşavirim bazen evden iş yapmak gerekiyor. önceki laptopumda numpad yoktu çok zorlanıyordum. küçük bir hesap yapmak isteseniz ya da bi yerlere bi tutarlar girmek isteseniz bile zor oluyordu. Allah'tan 8 sene sonra bozuldu. Yeni laptop'u alırken en önem verdiğim şey bu oldu benim de. :)

  • kakao  (14.10.14 10:05:56)
14inçin türkiyede parça servisi çok kısıtlı maalesef. yoksa ben de çok beğeniyorum o boyutu ve numpad olmamasına bayılıyorum.

bir de harflerin olduğu yerin simetrik olmaması çok canımı sıkıyor numpadlilerde.

neyseki bilgisayarım fi tarihinden. 15.6 inç ama numerik klavye degil. canım benim.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (15.10.14 16:39:08)