sucuklu yumurtaya 15 lira verdim

kan tahlilinden çıkınca çok açtım hemen bir şeyler yemek istedim. burger falan da gereksiz pahalı olur diye yemedim. gittim sokak arasında dükkana sucaklu yumurta yedim. ehehehe neyse ucuza kapattım diye sevinirken kasada 15 lira dedi. şaşırdım tabaktaki sarılıklar yumurta değil altın suyuydu heralde diye söylenerek verdim parayı. çok koydu arkadaş. dışarda hiç yumurta yememiştim bölye mi fiyatlar hep?

yok, kazıklanmışsın.

  • repins  (13.10.14 11:58:48)
15 liraya tabağı ağzına kadar doldurup kahvaltı yaparım o neymiş öyle! Yumurta devekuşu yumurtası, sucuk da buffalo eti olabilir belki.

  • ufukcel  (13.10.14 12:00:42 ~ 12:01:12)
bambi'de kavurma kaşarlı yumurtayı 8 liraya veriyorlar o neymiş ya.

  • pinman  (13.10.14 12:00:49)
karışım olmayan düzgün bir sucuğun kilosu 40tl'den başlıyor. organik adıyla satılan yumurtalar ortalama tane 1-tl. e siz düşünün gerisini. sokak ortası dahi olsa kadıköy'de mesela "süt yumurta reçel" inde masaları yol ortasındadır. e adam da para kazanacak.

ayrıca menüye bakmadan sipariş veriyorsan bunlar olur niye moralini bozuyorsun ki?
#162993
  • emininsel  (13.10.14 12:02:12 ~ 12:04:05)
adam inadına kitledi galiba. yanımda çanta vardı. suyumu oradan içtim. yanında <ir şey içmedim. sürekli garsonu gönderdi:

- çay alır mısınız yanında
+ hayır teşekkürler. <ir şey içmeyeceğim

3 dk sonra

- peki süt içer miydiniz?
+ hayır teşekkürler

2 dk daha sonra

- meyvesuyu falan içer miydiniz?
+ hayır cidden yanında bir şey içmeyeceğimi söyledim kaç kere

aralarında konuşup güldüler sürekli bana bakarak. arkadaşı gönderip orada aynı şeyi sordurtacağım 15 liradan 1 kuruş aşağı derse bakalım neler olacak.
  • oddyseus  (13.10.14 12:02:29)
düdüklemişler hafız. :(

  • youkoso hitori bocchi  (13.10.14 12:02:41)
@emininsel menü falan yoktu hocam. yiyecek tek şey vardı sabahın köründe. o da çorba ve yumurtaydı. tabak küçük değildi ama o kadar da büyük değildi.

  • oddyseus  (13.10.14 12:04:32)
az satış yapan, ayda yılda bir sattığı üründen sokan esnafa denk gelmişin.

  • namus ninjası  (13.10.14 12:09:24)
beşiktaşta kahvaltıcılar sokağında 5-6 lira civarı yumurta fiyatları. baya baya kazıklamış sizi.

gerçi bana da olur genelde öyle. ne zaman ucuza kapatayım dersem hep kazıklanıyorum.

yer belirt de aklımızda olsun. bizi de öpmesin.
  • c1b2k3  (13.10.14 12:20:01 ~ 12:20:34)
balçova ata caddesinde bir yer hocam

  • oddyseus  (13.10.14 12:28:57)
icinde kalmasin, sikayet et zabitaya baskakarina faydan dokunsun

  • mayeskuel  (13.10.14 12:29:43)
Sütişte 12

  • tunc_  (13.10.14 12:34:58)
@mayeskuel menüde açık açık yazıyorsa kimi kime şikayet edeceksin, serbest piyasa ekonomisi diye bir şey var.

arada 15tl bence de aşırı pahalı. @tunc'un dediği gibi istanbul emirgan boğaz manzaralı sütiş'te bile daha ucuz.
  • ezeriko  (13.10.14 12:39:54)
hayvan gibi kazık yemişsin işte. bunun normal olduğunu söyleyenler para sıçıyor sanırım?

  • adventchant  (13.10.14 17:48:16)